2013-09-01(16dni)

Jeżeli chcesz odkryć jak wielka siłą może z Ciebie emanować, jak ważne jest mówienie o własnych potrzebach i jak reagować na przemoc – WenDo jest dla Ciebie!

Już kilka tysięcy kobiet i dziewczynek w Polsce przekonało się o skuteczności WenDo, warsztatów które wydobywają z uczestniczek mnóstwo niesamowitej i pozytywnej energii.
Wiele dziewczyn, które już kilka lat temu uczestniczyły w WenDo, do tej pory pamięta atmosferę zajęć. Ćwiczeniami, które najczęściej wspominają są przełamanie pięścią deski sosnowej o grubości 2 cm oraz nauka krzyku. Wszystkie bez wyjątku stwierdzają jednak, że każda dziewczyna powinna tego spróbować.


Kobiety socjalizowane są na osoby skupiające się bardziej na innych niż na sobie, zapominające o własnych potrzebach i bezpieczeństwie. Nie uczy się ich asertywności i jasnego zaznaczania swoich granic. Dziewczyny często mają obawy przed pokazaniem własnej siły.

To bardzo frustrujące, kiedy przechodzisz koło grupki osób i słyszysz zaczepki, nie wiesz co odpowiedzieć i jak się zachować. Czujesz się bezsilna i bezbronna. Kiedy zgadzasz się na sytuacje, których tak naprawdę nie chcesz, zaczynasz być wściekła na siebie. Nie umiesz się bronić. Myśl o fizycznej napaści paraliżuje Cię.

Jeżeli chcesz wzmocnić poczucie własnej wartości i swojego bezpieczeństwa – WenDo jest idealne. WenDo to warsztat samoobrony i asertywności. Nazywany jest metodą samoobrony psychicznej, uczy metod komunikowania się oraz rozwiązywania konfliktów. Pokazuje, jak przestać czuć się bezradną i bezsilną oraz jak reagować na przemoc. Wzmacnia poczucie pewności siebie i własnej wartości. Duży nacisk kładzie na naukę asertywności i poznawanie własnych granic.

Podczas 12-godzinnego warsztatu WenDo kobiety i dziewczęta mają możliwość poznania własnej siły oraz wypróbowania asertywnych zachowań poprzez zastosowanie elementów psychodramy, pracę z oddechem i głosem. Odbywają się ćwiczenia z zakresu efektywnej komunikacji i rozwiązywania konfliktów. W czasie zajęć stosowane są ćwiczenia symulacyjne, odgrywanie ról, dyskusje w małych grupach i plenarne. W zakresie samoobrony fizycznej ćwiczone są techniki (ciosy, kopnięcia, uwolnienia, bloki), dzięki którym kobiety doświadczają własnej siły oraz uczą się jak się bronić w sytuacji zagrożenia używając tylko własnego ciała. WenDo powstało ponad 35 lat temu w Kanadzie i od tej pory jest popularyzowane przez organizacje kobiece w wielu państwach świata. Zostało stworzone przez kobiety dla kobiet i dziewczynek.

Wybierając się na WenDo, dowiesz się jak być stanowczą i jasno zaznaczać własne granice. Poznasz najprostsze, a jednocześnie najbardziej skuteczne techniki samoobrony fizycznej i psychicznej. Poczujesz siłę, która w Tobie drzemie. Zapewnisz sobie większe poczucie bezpieczeństwa na ulicy,
w pracy, w domu. Odkryjesz, że masz prawo wyrażać własne emocje i pragnienia. Takie podbudowanie podniesie Twoje poczucie własnej wartości, co przełoży się na wszystkie aspekty Twojego życia. Będzie Ci się chciało zmienić to, o czym do tej pory tylko myślałaś.
Nauka technik obrony fizycznej i psychicznej ułatwi Ci pracę nad własną asertywnością i komunikowaniem swoich potrzeb. Przestań czuć się bezbronna i bezradna, zacznij czuć się silna!

Koszt uczestnictwa w zajęciach to zwykle około 200 zł. Dzięki dofinansowaniu z Samorządu Województwa Wielkopolskiego projektu „Wielkopolska Kampania 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy Wobec Kobiet”, Stowarzyszenie Kobiet Konsola może zaprosić na WenDo 12 kobiet zupełnie bezpłatnie. Formularz zgłoszeniowy znajdziesz na stronie www.konsola.org.pl/16dni

Nie odkładaj poszukiwania własnej siły na później. Skorzystaj z okazji i zapisz się na bezpłatne WenDo jeszcze dzisiaj!konsola