2013-09-01(16dni)

Rozpoczynamy nabór na bezpłatne warsztaty samoobrony i asertywności dla kobiet WenDo, które odbędą się 26-27 października w Poznaniu.

WenDo jako metoda samoobrony psychicznej uczy skutecznych metod komunikowania się i wyrażania własnych potrzeb, emocji, zdania. Umiejętności zdobyte na WenDo są przydatne zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. WenDo uczy jak w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu przestać czuć się bezradną i bezbronną. Uczy także, jak reagować na przemoc. Wzmacnia poczucie pewności siebie i poczucie własnej wartości. Pomaga rozwiązywać konflikty, przełamać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd. WenDo wychodzi z założenia, że nikt nie ma prawa naruszać naszych granic (to znaczy naruszać naszego poczucia bezpieczeństwa, swobody i prawa do podejmowania własnych decyzji, czy po prostu czucia się dobrze w danej sytuacji). Poznając swoje własne granice, uczymy się także szanować granice innych ludzi.


Warsztat ze względu na specyfikę przeznaczony jest wyłącznie dla kobiet. Na zajęcia w tym terminie zapraszamy kobiety od 18 roku życia.

Liczba miejsc jest ograniczona, a o przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń. Nabór trwa od 1 września do 18 października.
W celu zgłoszenia należy wypełnić formularz (do ściągnięcia ze strony: http://konsola.org.pl/files/formularz_wendo_16_dni.doc) i wysłać go na adres: 16dni@konsola.org.pl
Gwarancją rejestracji będzie wpłata zwrotnej kaucji po otrzymaniu potwierdzenia udziału. Więcej informacji otrzymacie w e-mailu potwierdzającym zgłoszenie.

Udział w warsztacie jest bezpłatny, natomiast nie zwracamy kosztów dojazdu, ani gwarantujemy noclegów.

Zajęcia poprowadzi Agata Teutsch – trenerka z wieloletnim doświadczeniem, współzałożycielka Fundacji Autonomia oraz członkini nieformalnej grupy Ulica Siostrzana.

Warsztat WenDo odbędzie się w ramach projektu „Wielkopolska Kampania 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego a realizowanego przez Stowarzyszenie Kobiet Konsola.

konsola