Pierwsze szkolenia już za nami!

2013-07-22 (16dni)

W ostatni weekend (20-21.07) odbyły się pierwsze warsztaty z cyklu trzech szkoleń przygotowujących do Wielkopolskiej Kampanii 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć. Zajęcia dotyczyły antydyskryminacji i zostały przeprowadzone przez Annę Kamińską, trenerkę z wieloletnim doświadczeniem. Przed nami jeszcze szkolenia na temat przemocy domowej (10-11.08) oraz na temat wolontariatu i aktywności lokalnej (24-25.08). Dziękujemy uczestniczkom i uczestnikom za zaangażowanie w pracę na warsztatach. Już teraz wiemy, że powstaną naprawdę dobre kampanie w całej Wielkopolsce!

Nadal przypominamy jednak, że jeśli nie udało się Wam dostać na szkolenia, nie zmienia to faktu, że nadal możecie zorganizować Kampanię 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć w swojej miejscowości! To ważne, aby nie omijać tematu przemocy domowej.

Szkolenia w ramach projektu realizowanego przez Konsolę odbywają się w CK Zamek.


konsola


Znamy uczestniczki i uczestników szkolenia!

2013-07-11 (16dni)

Zakończyłyśmy rekrutację zgłoszeń na szkolenia w ramach Wielkopolskiej Kampanii 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć i już wiemy, kto weźmie w nich udział. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, mogłyśmy zaproponować uczestnictwo w warsztatach jedynie 15 osobom. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przesłane formularze oraz chęć działania i poszerzania swojej wiedzy.

Jeśli nie udało Ci się dostać na szkolenia albo wysłać formularza, nie zmienia to faktu, że nadal możesz zorganizować Kampanię 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze względu na Płeć w swojej miejscowości! Wkrótce na stronie Konsoli zostaną udostępnione pomocne do tego materiały: podręcznik lidera i liderki kampanii oraz ulotki, które będzie można pobrać na swój komputer. Po zaplanowaniu wydarzenia, zgłoś je do naszego kalendarium, co pomoże w jego promocji. Jeśli chcesz działać, a mimo wskazówek zawartych na naszej stronie nie wiesz od czego zacząć, napisz do nas (16dni@konsola.org.pl) – wesprzemy Cię w Twoich lokalnych działaniach!


konsolaZakończenie rekrutacji

2013-07-09 (16dni)

Wczoraj, 8.07, ostatni dzień można było zgłaszać się do udziału w szkoleniach, które odbędą się w ramach "Wielkopolskiej Kampanii 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć”. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i przesłane formularze. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone nie później niż 12 lipca, czyli za kilka dni. Czekajcie cierpliwie!

Proponowane szkolenia (antydyskryminacyjne, na temat przemocy domowej oraz na temat wolontariatu i aktywności lokalnej) mają na celu przekazanie uczestniczkom i uczestnikom wiedzy i dobrych praktyk z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej oraz przygotowanie ich do zorganizowania własnej Kampanii 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć w swoich miejscowościach.


konsola


Wielkopolska Kampania 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć

2013-06-13 (16dni)

"Wielkopolska Kampania 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć” to projekt Stowarzyszenia Kobiet KONSOLA współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Projekt obejmuje szkolenia dla liderek i liderów z Wielkopolski, przygotowanie i dystrybucję materiałów informacyjnych na temat przemocy domowej oraz warsztaty WenDo.
Jeśli chcesz coś zrobić w kwestii przeciwdziałania przemocy domowej, pozbyć się poczucia bezsilności, poczuć energię płynącą z działania na rzecz innych, jeśli chcesz poznać nowych ludzi, uczestniczyć w ciekawych i ważnych szkoleniach, jeżeli uważasz, że w Twojej miejscowości niewiele się dzieje – działaj z nami!


konsolaZgłoś się na szkolenia! Zostań liderką/liderem kampanii 16 Dni!

2013-06-12 (16dni)

Rozpoczynamy rekrutację na bezpłatne szkolenia w ramach projektu „Wielkopolska Kampania 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Szkolenia przeznaczone są dla lokalnych liderek i liderów z terenu Wielkopolski. Naszym celem jest jest zachęcenie Was do zorganizowania w swoich miejscowościach kampanii „16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć”.
Do udziału w szkoleniach zapraszamy wszystkie osoby chcące działać na rzecz swojej społeczności lokalnej i przyłączyć się do tegorocznej kampanii 16 Dni". Szczególnie zachęcamy nauczycieli/nauczycielki, pracowniczki/pracowników organizacji pozarządowych, instytucji samorządowych, animatorki/animatorów społecznych a także liderów/liderki wolontariatu.

Czekamy na Wasze zgłoszenia! 


konsola


Przyłącz się do akcji!

2013-06-06 (16dni)

Jeśli chcesz coś zrobić w kwestii przeciwdziałania przemocy domowej, pozbyć się poczucia bezsilności, poczuć energię płynącą z działania na rzecz innych, jeśli chcesz poznać nowych ludzi, uczestniczyć w ciekawych i ważnych szkoleniach bezpłatnie, jeżeli uważasz, że w Twojej miejscowości niewiele się dzieje – działaj z nami!
Zorganizuj u siebie kampanię "16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć"!

Pomożemy Ci w tym, zapraszając na szkolenia, udostępniając gotowe materiały, promując Twoje wydarzenie oraz wspierając merytorycznie. Śledź naszą stronę internetową oraz fanpage Kampanii 16 Dni.

konsolaCo to jest kampania "16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć"?

2013-05-17 (16dni)

To międzynarodowa kampania zainicjowana w 1991 r. przez Women's Global Leadership Institute. Na działania w ramach kampanii zostały wybrane dni między 25 listopada (Międzynarodowym Dniem Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet) a 10 grudnia (Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka). Wybór tych dat to symboliczne podkreślenie faktu, że prawa kobiet są prawami człowieka. Co roku od 20 lat na całym świecie (szacuje się że w 172 krajach) w tym czasie organizowane są wydarzenia mające na celu nagłośnienie problemu przemocy ze względu na płeć i/lub wobec kobiet. Także w Polsce co roku w wielu miastach organizowane są spotkania, dyskusje, konferencje, pokazy filmów itp.

Więcej na temat kampanii: 16dayscwgl.rutgers.edu
konsolaStrony:  1 2