Salon w różach - Życiorysy miast

2011-03-29 (Aktualności)

2011-03-29 (wtorek)
godz.:19:00
Republika Róż, Plac Kolegiacki 2

"Salon w Różach: Inspiracje" to cykl spotkań z najciekawszymi polskimi pisarkami, poetkami, scenarzystkami i blogerkami. Zaproszone autorki pokażą w jaki sposób ich wyobraźnia, pasja i codzienne życie wpływają na tworzenie współczesnej literatury. Spotkania to także przestrzeń do dyskusji uczestników z autorkami zaangażowanymi w rozmaite projekty kulturalne.

Życiorysy Miast - Spotkanie z Agnieszką Kłos, pisarką, publicystką, blogerką, redaktorką magazynu literacko - artystycznego "Rita Baum", a także fotografką. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz laureatka konkursu Uniwersytetu Gdańskiego "Proza Życia". W swojej twórczości artystycznej w dojrzały sposób porusza problemy współczesnych kobiet. Jej zbiór opowiadań "Całkowity koszt wszystkiego" został uznany przez krytyków za pierwszą w Polsce książkę queer. W nowatorski sposób, za pomocą zindywidualizowanej narracji, wyraża dystans wobec stereotypów i kultury masowej. Ważnym motywem w jej twórczości jest miasto: od "Miasta Agniuszy" - projektów multimedialno-literackich realizowanych w galeriach, po projekt życiorysu Wrocławia "Breslau cv". Dyskusję z Agnieszką Kłos poprowadzi Agnieszka Gajewska.


konsola


Marsz Milczenia - protest przeciwko przemocy wobec kobiet

2011-03-23 (Aktualności)

28 marca 2010, godz. 18:00
Plac Kolegiacki, Poznań


W niedzielę 20 marca ok. godz. 17 w Parku Sołackim w Poznaniu odnaleziono zwłoki zamordowanej 28-letniej kobiety. Historia Poznania od co najmniej dwudziestu lat nie zna tak bestialskiej, dokonanej ze szczególnym okrucieństwem zbrodni. Nie możemy nie widzieć niepokojących faktów, wobec których władze naszego miasta, a także część społeczeństwa od dawna stosują formy przyzwolenia, obojętności oraz traktują je jako elementy celowej polityki.

Stowarzyszenie Kobiet Konsola zaprasza wszystkie osoby, które poruszyła ta okrutna zbrodnia do wyrażenia swego sprzeciwu wobec przemocy oraz solidarności z bliskimi ofiary poprzez udział w Marszu Milczenia. Trasa marszu będzie wiodła od Placu Kolegiackiego do Parku Sołackiego. Prosimy o przyniesienie zniczy i pochodni. Niech nasze milczenie będzie krzykiem do ludzkich sumień i poczucia obowiązku urzędników.

W związku z tą okrutną zbrodnią, Stowarzyszenie Kobiet Konsola wydało specjalne oświadczenie, z którym można się zapoznać TUTAJ

konsolaLGBT Film Festival 2011 - pod matronatem Konsoli!

2011-03-22 (Aktualności)

1 - 7 kwietnia 2011 r.
Kinoteka, Warszawa


To drugi po zeszłorocznym (w ramach EuroPride 2010) "LGBT Film Festival". Podczas festiwalu pokażemy 11 filmów poświęconych tematyce queer. Filmy, które gościły na największych międzynarodowych festiwalach. Większość to najnowsze, światowe produkcje. Niektóre z prezentowanych tytułów będą miały swoje europejskie premiery: "Pod prąd", "Trzy welony", "Faceci, z którymi spałam". Poza filmami zaproponujemy naszej widowni imprezy towarzyszące, m.in. wystawy - zdjęć i obrazów. W trakcie trwania festiwalu odbędzie się plebiscyt na „Najlepszy Film”. Tytuł wyłoniony zostanie przez głosowanie publiczności. Głównym celem naszego festiwalu jest zmiana postrzegania przez publiczność współczesnego kina queer. Wyjście z repertuarem do szerszej publiczności i projekcje filmów na dużym, kinowym ekranie. Staramy się pokazać, że współczesne kino queer wychodzi poza seksualność człowieka, poruszając problemy nietolerancji, tożsamości, rasizmu i hipokryzji.
W tym samych dniach festiwalowi w Warszawie towarzyszyć będą "Przeglądy Filmów LGBT" w innych miastach Polski: Poznaniu, Łodzi, Katowicach oraz w Gdańsku.
PLAKAT festiwalowy do pobrania TUTAJ.
PROGRAM TUTAJ.konsola


BEZPŁATNE PORADY PRAWNE

2011-03-22 (Aktualności)

W ramach projektu „Wielkopolskie Centrum Poradnictwa Prawno - Obywatelskiego” WRK zaprasza mieszkańców Wielkopolski,
bez względu na status społeczny i ekonomiczny, do skorzystania z bezpłatnej pomocy prawnej.

Porady Prawne odbywać się będą w dniach:

Poniedziałek: 10:00-16:00
Wtorek: 15:00-18:00
Środa: 12:00-18:00

Na ul. SZEWSKIEJ 9 w POZNANIU

Zgłoszenia telefoniczne: 61 624 28 92 lub osobiste w wyżej wymienionych godzinach.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
konsolaBilety na Monologi Waginy już do kupienia!

2011-03-16 (Aktualności)

Po raz pierwszy w Polsce mamy okazję gościć V-Day – międzynarodową kampanię mającą zwrócić uwagę świata na problem przemocy wobec kobiet w wymiarze społecznym, fizycznym, jak i symbolicznym.

Kampanię V-Day Poznań otwiera premiera spektaklu „Monologi Waginy” autorstwa Eve Ensler, na którą zapraszamy 2 kwietnia o godz. 20.00 do Małego Domu Kultury (Klub Dragon, ul. Zamkowa 3). Przedstawienie będzie można też oglądać 6 i 8 kwietnia. Sztuka powstała na podstawie kilkuset wywiadów z kobietami różnego pochodzenia, ras, profesji, orientacji seksualnych. Do tej pory wystawiono ją w ponad 130 krajach i przetłumaczono na 40 języków. W Poznaniu „Monologi Waginy” będą wystawiane po raz pierwszy. Bilety w cenie 7 zł do nabycia w klubie Dragon.

Poza spektaklem w ramach ,,V-Day Poznań 2011” odbędzie się szereg wydarzeń artystyczno-kulturalnych pod wspólną nazwą „Tydzień Waginy”. Zapraszamy Poznanianki (i nie tylko) do tego, aby bez wstydu i pruderii porozmawiać o kobiecej seksualności, władzy i szacunku do wagin.

Program wydarzeń....


konsola


Staliśmy się ofiarami przestępcy z art. 197 i 207 Kodeksu Karnego*

2011-03-14 (Aktualności)

Konferencja w ramach akcji "Daphne - nie do pobicia"
19. marca 2011 godz. 10:30
Sala im. Rydygiera Szpitala Klinicznego przy ul. Przybyszewskiego 49

10:30 - Eksperymentalne warsztaty psychologiczne - Marlena Łoszyńska - członkini Stowarzyszenia Kobiet Konsola.

12:00 - "Ofiara przemocy w praktyce lekarskiej" - wykład - dr n. med. Sławomir Wiśniewski. Pracownia Hemogenetyki UM.

12:30 - Przerwa kawowa

12:45 - Pokaz filmu "Niebieskoocy"
Film przedstawia przebieg doświadczenia, jakie przeprowadziła w 1995 roku Jane Elliott walcząca przeciwko rasizmowi w Stanach Zjednoczonych.

13:50 - Dyskusja

wstęp wolny!
zapraszamy


konsolaOn macho - ona puszczalska. O podwójnych standardach zachowań seksualnych kobiet i mężczyzn.

2011-03-10 (Aktualności)

UWAGA! WYKŁAD ODWOŁANY!

Środa 16 marca 2011, Instytut Filozofii WNS UAM
Godz.12.00-14.00 sala 206 (lub 215)

Zapraszamy na referat w ramach konwersatorium WSPÓŁCZESNA MYŚL FEMINISTYCZNA: Problemy i Wyzwania, który przedstawi: Bogna Kociołowicz -Wiśniewska

Dlaczego seksualne wyczyny stanowią powód do dumy dla mężczyzn, a dla kobiet są przyczyną wstydu? Czy to przypadek, że złośliwe plotki z życia prywatnego mocniej dotykają dziewczęta niż chłopców? Dlaczego najgorsze wulgaryzmy piętnują prostytutki, a nie ich klientów? Autorka odpowie na te i wiele innych pytań dotyczących nierównego traktowania kobiecych i męskich zachowań seksualnych, w swoim wystąpieniu ujmując te zjawiska w szerokiej perspektywie gender studies.
konsola


Przestrzeń publiczna, przestrzeń prywatna, przestrzeń kobieca

2011-03-09 (Aktualności)

Zapraszamy na Ogólnopolską Konferencję Naukową Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu!

11 marca o godz. 10, budynek Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa (ul. Umultowska 89, Poznań).


Szczegółowy program do pobrania TUTAJ.

Głównym celem konferencji, jak i opublikowanaj pod koniec 2010 roku pracy zbiorowej „The participation of women in the media and politics – an international dimension” jest zilustrowanie współczesnej roli kobiety w sferze publicznej. Zagadnienia: aktywność polityczna, zawodowa oraz partycypacja kobiet w mediach przedstawione zostaną przy uwzględnieniu międzynarodowej perspektywy. Stanowi ona tym samym całościowy obraz kobiety aktywnej w sferze politycznej, zawodowej oraz uczestniczki i kreatorki przekazu medialnego.konsolaDzień Kobiet w Poznaniu

2011-03-05 (Aktualności)

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Konsola ma dla was prezenty!

10 marca (czwartek)  zapraszamy Was na Największą imprezę kobiecą w Poznaniu! Start: godz. 20:00, Klub Buena Vista, ul. św. Marcin 8.
Zapraszamy wszystkie Panie na imprezę kobiecą w stylu lat 60'! Będziemy grać tylko NAJWIĘKSZE HITY ! Dołącz do naszych fanek na Facebook'u! W programie m.in. KONKURS z super nagrodami, LICYTACJA oraz sklepik z RETRO gadżetami!!! wstęp: 5 zł.

12 marca (11:00 - 16:00) zapraszamy na warsztaty z automotywacji

13 marca - warsztaty pt.: Pokonywanie barier. Twórcze rozwiązywanie problemów

Warsztaty odbędą się w siedzibie Stowarzyszenia Inicjatyw Niezależnych Mikuszewo (ul. Staszica 9/5). Udział w jednym warsztacie: 20 zł, w obu warsztatach 30 zł. Zapisy: warsztaty@konsola.org.pl


konsola


Nowa książka Konsoli! Przebrani w płeć. Zjawisko DRAG w kulturze

2011-02-21 (Aktualności)

Najnowsza publikacja Stowarzyszenia Kobiet Konsola,
pod redakcją Pauliny Szkudlarek.


Publikacja jest zbiorem tekstów prezentujących szerokie ujęcie zjawiska DRAG: związki zachodzące między zjawiskiem drag a kulturą popularną, dyskursem mniejszości seksualnych, estetyką, czy polityczno-filozoficzną debatą o płciowości i ciele. Jest to tom, który w całości, kompleksowo i wszechstronnie rozprawia się z fenomenem drag, czyli tytułowym ‘przebieraniem w płeć’. Drag queens znajdują się tutaj na marginesie, zdecydowanie więcej miejsca poświęcono drag kingom. Dziewięć tekstów, w tym wywiad Marty Konarzewskiej z jedyną w Polsce grupą dragkingową DaBoyz i spowiedzią Magdaleny Farat vel DK Morfi, prezentuje różne perspektywy i podejścia teoretyczne, w tym kontekst historyczny, perspektywę queer czy ujęcie psychoanalityczne. (za: Replika 29/2011)

Publikacja zilustrowana jest fotografiami Moniki Kokoszyńskiej z cyklu Polish Masters.

Polecamy i zachęcamy do zakupu!

Książkę można zamówić pisząc na adres: zamowienia@konsola.org.pl

Książkę można kupić w księgarni wysyłkowej Feminoteka.konsola
Strony:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30