Kiedy rozum śpi, budzą się demony. O miłości, depresji i śmierci w operze Ophelia

2011-02-14 (Aktualności)

24.02.2011, godz. 18:00
Teatr Wielki w Poznaniu
Ul. Fredry 9
Foyer, I piętro

Debata z udziałem zaproszonych gościń:
Izabela Stankowska, Zakład Promocji Zdrowia i Psychoterapii UAM, Katarzyna Borowiak, Pracownia Rozwoju i Inspiracji "PriMind", Renata Borowska – Juszczyńska, Dyrektorka Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz Dorota Kaczmarowska.

Debata rozpocznie się od wprowadzenia przez panią dyrektor Renatę Borowską-Juszczyńską w temat opery ‘Ophelia’. Następnie pani Izabela Stankowska wprowadzi w tematykę depresji. Po wykładzie pani Urszula Mijakowska opowie o tym, jak zmienić swój styl życia poprzez zdrowe odżywianie i holistyczne podejście do zdrowia. Na końcu pani Dorota Kaczmarowska opowie o idei ‘jogi garniturowej’ oraz zaprezentuje kilka prostych ćwiczeń, które mogą być wykonywane nawet w pracy przed komputerem, a które poprawiają samopoczucie, przeciwdziałają depresji i wypaleniu.
Podczas spotkania uczestniczki/uczestnicy otrzymają kupony rabatowe na premierę Ophelii (26.02)konsola


Czytelnia Stowarzyszenia Kobiet Konsola

2011-02-09 (Aktualności)

Zbiory naszej czytelni, która dostępna jest w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, są już dostępne on-line!

Teraz korzystając z katalogu w wersji elektronicznej TUTAJ, możecie znaleźć interesujące was wydawnictwa wg hasła przedmiotowego, nazwiska autora/autorki itp.

Zachęcamy do korzystania z naszej Czytelni!

Godziny otwarcia Biblioteki

poniedziałek: 8:30 – 16:30
wtorek: 8:30 – 16:30
środa: 9:30 – 16:30
czwartek: 8:30 – 16:30
piątek: 8:30 – 15:00
sobota: 8:30 – 16:00
niedziela: 9:15 – 13:00

adres: ul. Kutrzeby 10
konsolaWystawa fotografii pt.: Równi w Europie – Tak, chcemy!

2011-02-04 (Aktualności)

Otwarcie wystawy już 11 lutego (piątek) o godz. 18:00
Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, ul. Kutrzeby 10, III piętro


Wystawa składa się z 10 fotografii przedstawiających polskie pary jednopłciowe, które chcą zawrzeć związek partnerski w Polsce. Zdjęcia są czarno-białe i pozowane, a brak koloru symbolicznie wyraża brak możliwości legalizacji takiego związku w Polsce (obecnie klub Lewicy przygotowuje projekt ustawy o Związkach Partnerskich).

Kontrastem do czarno-białych, pozowanych zdjęć są prawdziwe, kolorowe fotografie ślubne, udostępnione przez europejskie pary gejów i lesbijek, które dzięki odpowiedniemu prawu zawarły związek w swoich krajach. Anna Smarzyńska, fotografka i pomysłodawczyni projektu, spełniła marzenia kilku par i zrobiła im „ślubne” zdjęcia. Jak każdemu fotografowi zdarza mi się fotografować śluby – mówi Anna Smarzyńska – Jest mi przykro, że w Polsce nie mogę fotografować ceremonii par homoseksualnych. Wystawa ma unaocznić fakty: osoby żyjące w związkach jednopłciowych borykają się z mnóstwem problemów, których – wbrew powszechnej opinii – nie da się rozwiązać u notariusza.konsola


V-Day i Monologi Waginy w Poznaniu

2011-02-03 (Aktualności)

Z przyjemnością informujemy, że Poznań będzie jednym z miast goszczących kampanię V-Day 2011. Stowarzyszenie Kobiet Konsola uzyskało prawo do wystawienia wielokrotnie nagradzanej sztuki teatralnej autorstwa Eve Ensler pod tytułem „Monologi Waginy”. Celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej na temat przemocy wobec kobiet oraz finansowa pomoc organizacjom aktywnie przeciwdziałającym przemocy. „Monologi Waginy” powstały na podstawie ponad 200 wywiadów przeprowadzonych przez autorkę z kobietami starymi i młodymi, samotnymi i zamężnymi, przedstawicielkami różnych ras, profesji i orientacji seksualnych.

Zapraszamy Was do polubienia naszej strony na portalu Facebook (można to zrobić TUTAJ)

Casting do spektaklu 'Monologi Waginy' już za nami, ale szykujemy więcej wydarzeń w ramach V-Day! Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, lub przyłączyc do tej inicjatywy, pisz do koordynatorki projektu: marianna@konsola.org.pl

konsolaList do Prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego

2011-02-02 (Aktualności)

Stowarzyszenie Kobiet Konsola wraz ze Stowarzyszeniem Dni Równości i Tolerancji, w odpowiedzi na niepokojące wydarzenia o charakterze dyskryminacyjnym wystosowało list protestacyjny do Prezydenta Poznania. Zapraszamy do lektury oświadczenia.

Członkinie i członkowie Stowarzyszenia Kobiet Konsola oraz Stowarzyszenia Dni Równości i Tolerancji zwracają się do Pana Prezydenta z apelem o podjęcie działań zmierzających do eliminacji obecnych naszym mieście przejawów dyskryminacji i nietolerancji. Żądamy powołania pełnomocnika do spraw równości, którego zadaniem będzie czuwanie nad poszanowaniem praw przysługujących każdemu obywatelowi, a także monitorowanie aktów dyskryminacji i reagowanie w przypadku zaistnienia w naszym mieście prób pogwałcenia godności człowieka. Wierzymy, że Poznań, który wie jak być miejscem przyjaznym dla mieszkańców i atrakcyjnym dla gości, musi być budowany na fundamencie szacunku wobec każdego człowieka ze wszystkimi jego odrębnościami, a także w poszanowaniu podstawowych praw ludzkich i obywatelskich.
(czytaj dalej...)konsola


Szkoła Liderek Animacji Kultury - SzLAK

2011-01-25 (Aktualności)

Stowarzyszenie Kobiet Konsola serdecznie zaprasza do udziału w projekcie!
Projekt skierowany jest do kobiet w wieku od 16 do 22 roku życia mieszkających w Wielkopolsce zainteresowanych kulturą.

W ramach projektu odbędą się cztery dwudniowe zajęcia warsztatowe:
Wstęp do wiedzy o kulturze, Jak animować działania kulturalne, Jak i skąd pozyskiwać fundusze na działania kulturalne, Jak być liderką?

Zajęcia odbywać się będą w Poznaniu. Każda uczestniczka po odbyciu zajęć otrzyma mini-dofinansowanie w wysokości 300 zł na zorganizowanie własnego wydarzenia kulturalnego w swoim środowisku lokalnym, szkole, na uczelni.

Osoby chętne prosimy o wysłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego do 10 lutego 2011 na adres e-mail: szlak@konsola.org.pl lub na adres stowarzyszenia.
konsolaGrupa wsparcia dla lesbijek/biseksualistek

2011-01-24 (Aktualności)
konsola


Między kobietami wojna. O wrogości i władzy w operze „Maria Stuarda”

2011-01-18 (Aktualności)

27 stycznia (czwartek), godz. 18:00
Teatr Wielki, ul. Fredry 9
sala Drabowicza

W debacie wezmą udział: dr Agnieszka Graff (UW), dr Maria Solarska (UAM), dyr. Renata Borowska – Juszczyńska (Teatr Wielki). Rozmowę poprowadzi Bogna Kociołowicz – Wiśniewska (Stowarzyszenie Kobiet KONSOLA). Spotkanie będzie miało formę panelu dyskusyjnego - dr Agnieszka Graff przedstawi i porówna amerykańskie zjawisko backlash z jego polskimi przejawami, opowiadając jednocześnie o społecznych aspektach wrogości między kobietami. O nierówności jako efekcie hierarchicznej relacji różnicy płci konstruującej kobiety i mężczyzn oraz o sytuacji kobiet z niej wynikającej opowie dr Maria Solarska.

wstęp wolny!
Każdy uczestnik debaty otrzyma zniżkę na premierę spektaklu 'Maria Stuarda' (29.01)konsolaZapraszamy na casting do spektaklu Monologi Waginy!

2011-01-17 (Aktualności)

Kiedy: 29 stycznia 2011, godz. 15:00 – 19:00
Gdzie: Mały Dom Kultury (Klub Dragon), ul. Zamkowa 3
, Poznań

Szukamy aktorek do amatorskiego spektaklu „Monologi Waginy”

Z przyjemnością informujemy, że Poznań będzie jednym z miast goszczących kampanię V-Day 2011. Stowarzyszenie Kobiet Konsola uzyskało prawo do wystawienia wielokrotnie nagradzanej sztuki teatralnej autorstwa Eve Ensler pod tytułem „Monologi Waginy”. Dochód ze spektaklu zostanie przeznaczony na organizację działającą na rzecz praw kobiet oraz na rzecz pomocy kobietom-ofiarom kataklizmu na Haiti.

Dołącz do wolontariuszek i wolontariuszy z ponad 130 krajów z całego świata! Stwórz z nami ten spektakl! Szukamy dziewcząt i kobiet w każdym wieku!konsola


Wielkopolanki na staż!

2011-01-16 (Aktualności)Jeśli:
· Jesteś pracowniczką naukową lub naukowo – dydaktyczną
· Chciałabyś wzbogacić swoje doświadczenie i podnieść kwalifikacje
· Masz innowacyjne i nowatorskie pomysły


ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ! Masz szansę odbyć płatny staż w mikro, małym lub średnim przedsiębiorstwie na terenie Wielkopolski. Co musisz zrobić? Zaloguj się na stronie www.ssn.paip.pl, wypełniając formularz zgłoszeniowy, znajdź interesującego Cię przedsiębiorcę i zacznij staż już w maju!

Staż może trwać od 1 do 6 miesięcy (120h miesięcznie, elastyczna forma odbywania stażu), jest płatny (3000zł miesięcznie), a przedsiębiorca nie ponosi w związku z nim żadnych kosztów – same korzyści! Jeśli zalogujesz się na stronie www.ssn.paip.pl, a wszystkie wymagane dokumenty dostarczysz do 31 marca br., staż możesz zacząć od maja! Wciąż czekają 33 miejsca specjalnie dla Pań. Możesz odbyć staż wspólnie z koleżankami (zespół stażystek może liczyć do trzech osób).konsola
Strony:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30