Rok Kobiet w Teatrze Wielkim w Poznaniu

2011-01-05 (Aktualności)

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu rozpoczyna w styczniu nowy sezon - Rok Kobiet. Przez cały 2011 rok zaprezentuje dziesięć premierowych spektakli operowych, z których każdy opowiadać będzie historię innej bohaterki. Mając świadomość jak duże jest zapotrzebowanie poznańskiego środowiska kobiet na zaktywizowanie i pobudzenie do działania, premierom towarzyszyć będzie cykl debat, spotkań i warsztatów, kierowanych specjalnie do kobiet.

Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie Kobiet Konsola zostało oficjalnym partnerem Roku Kobiet.

Rok Kobiet współtworzyć będą także: Centrum Praw Kobiet, Towarzystwo Amazonki, Festiwal „No women no art”. Podczas dyskusji z udziałem zaproszonych gości będziemy mówić między innymi o tym, jak walczyć z depresją, jak radzić sobie z agresją, ale także jak się rozwijać i jak budować własne poczucie wartości.

Zapraszamy!konsola


Pióro w wątłych dłoniach. O twórczości kobiet w dawnych wiekach

2011-01-04 (Aktualności)10 stycznia 2011 (poniedziałek), godz. 15.15
sali 327 Collegium Maius (ul. Fredry 10, Poznań)


Pracownia Krytyki Feministycznej IFP UAM oraz Centrum Badań Płci Kulturowej i Tożsamości UAM zapraszają na spotkanie z prof. dr hab. Jerzym Strzelczykiem mediewistą, autorem kilkudziesięciu książek naukowych uhonorowanym nagrodą Fundacji Nauki Polskiej za rok 2009 wokół dwutomowej publikacji:

Pióro w wątłych dłoniach. O twórczości kobiet w dawnych wiekach

Spotkanie poprowadzą: prof. dr hab. Ewa Kraskowska i mgr Lucyna Marzec

konsolaPrawno-zdrowotny poradnik dla kobiet

2011-01-03 (Aktualności)

Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny wydała poradnik skierowany do kobiet pt.; Prawa Pacjenta. Prawno-zdrowotny poradnik dla kobiet.

Stowarzyszenie Kobiet Konsola otrzymało od Federacji egzemplarz tego wyjątkowego wydawnictwa. Można je przejrzeć na miejscu w siedzibie naszego stowarzyszenia.
Publikacja zawiera informacje m.in. z dziedzin:
- Prawa pacjenta (prawo do świadczeń, informacji, poszanowania godności i intymności)
- Antykoncepcja
- Sztuczne zapłodnienie
- Opieka okołoporodowa
- Pochówek płodów
- Problematyka HIV/AIDS
- Prawo do przerywania ciąży, i inne.

Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się pod adresem: info@konsola.org.pl lub nr tel (61) 670 82 14

konsola


Życzenia świąteczne i noworoczne

2010-12-23 (Aktualności)

Niech czas świąt i cały nadchodzący Nowy Rok obfituje w to, co każda i każdy z Was nazywa dobrem, pięknem i szczęściem. Niech towarzyszy Wam niewzruszone przekonanie, że zmiana świata rozpoczyna się w ludzkich sercach, a mały gest życzliwości ma siłę iskry rozpalającej wielki ogień.

Niech obecna będzie w Waszym życiu radość, która jest czymś o wiele większym i trwalszym od dobrego humoru i poczucia zadowolenia.

Wszystkiego dobrego życzą członkinie i sympatycy Stowarzyszenia Kobiet Konsola!


konsolaPoszukujemy wolontariuszek i wolontariuszy!

2010-12-09 (Aktualności)

19.12.2010 organizujemy w Teatrze Animacji w Poznaniu wigilię dla samodzielnych mam, które są w trudnej sytuacji materialnej.

Jest to oddolna inicjatywa, nie mamy żadnego dofinansowania, dlatego potrzebujemy waszej pomocy!
A jakiej pomocy konkretnie oczekujemy?

Przede wszystkim rąk do pracy. Trzeba przygotować salę i paczki dla mam i ich dzieci.
Ale potrzebujemy także własnymi siłami zorganizować poczęstunek dla naszych gości. Możecie nas wesprzeć np kupując mandarynki, pierniki czy barszcz.
Możecie także wpłacić darowiznę na konto stowarzyszenia z dopiskiem 'wigilia 2010' - za zebrane pieniądze kupimy poczęstunek dla mam i ich dzieci. Nasz nr konta: PKO BP 80 1020 4027 0000 1902 0294 7349.
Jeśli chcecie i możecie nam pomóc, piszcie: info@konsola.org.pl


konsola


Godzenie ról rodzinnych i zawodowych kobiet i mężczyzn

2010-12-08 (Aktualności)

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach dla dziennikarzy na temat „Godzenia ról rodzinnych i zawodowych kobiet i mężczyzn”, które odbędą się 9 grudnia (czwartek) w Poznaniu w Hotelu Rzymskim, al. K. Marcinkowskiego 22, początek godz. 10:30.

Po spotkaniu zapraszamy uczestników na lunch. Czas trwania spotkania: 3 godz.

Osoby, które chciałby przeprowadzić indywidualne wywiady z ekspertami specjalizującymi się w zagadnieniach związanych z równością płci zapraszamy na godz. 10:00 oraz 13:30.

Prosimy o mailowe potwierdzenie udziału na adres: biuro@starpr.com.pl lub telefonicznie (22) 856 55 34/40.
Uwaga, liczba miejsc jest organiczna!
konsolaŚwiąteczna pomoc dla samodzielnych mam

2010-12-07 (Aktualności)

Akcja pt.: "Wspieraj kobiety razem z nami" podczas której zbierałyśmy rzeczy dla najbardziej potrzebujących kobiet-ofiar przemocy i ich małych dzieci, przerosła znacznie nasze oczekiwania.

Dzięki WASZEJ hojności udało się nam zebrać ogromną ilość rzeczy dla niemowląt i małych dzieci - ubranka, pieluszki, zabawki i inne.

Zapraszamy więc kobiety, które są w ciężkiej sytuacji materialnej i mają małe dzieci by zgłaszały się do nas: (61) 670 82 14 w godzinach od 9 do 16 oraz na adres e-mail: info@konsola.org.pl - postaramy się pomóc.


konsola


Czas na kobiety aktywne i przedsiębiorcze!

2010-12-06 (Aktualności)

W dniu 1 grudnia 2010 odbyła się w Poznaniu konferencja Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan pt.: Czas na kobiety aktywne i przedsiębiorcze.

Konferencja była kolejną z cyklu debat regionalnych poświęconych aktywności zawodowej Polek. W naszym kraju zaledwie 40% kobiet zdolnych do pracy jest aktywna zawodowo. Taka sytuacja ma negatywny wpływ na gospodarkę i musi ulec zmianie. W końcu Polki to jedne z najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Europie. O konkretnych rozwiązaniach na lokalnych rynkach pracy rozmawiały znane kobiety: Henryka Bochniarz, Magdalena Środa, Agnieszka Graff, Jolanta Kwaśniewska, Solange Olszewska i wiele innych, aktywnych kobiet.
Stowarzyszenie Kobiet Konsola było reprezentowane przez Aleksandrę Sołtysiak, która wygłosiła tekst, do którego lektury zapraszamy! (czytaj więcej)
Wkrótce na naszej stronie pełne sprawozdanie z tej konferencji.


konsolaZapraszamy na wykład w ramach 16 DNI PRZECIW PRZEMOCY

2010-12-06 (Aktualności)

9 grudnia 2010, czwartek
godz. 19:30
miejsce: Zajęciarnia Familijna Dwa Ślimaki,
os. Wł. Jagiełły, pawilon 106

Plan wykładu:

I. Co to jest przemoc?
II. Prawne środki ochrony przed przemocą w różnych aspektach:
a) Przepisy karne
b) Etapy postępowania karnego
c) Przepisy prawa rodzinnego

Warsztaty poprowadzi doświadczona Pani prawnik.konsola


Kino Mówi: Pod presją

2010-12-02 (Aktualności)

W grudniowym cyklu „Kino Mówi: Pod presją” ale kino! wyemituje trzy filmy opowiadające o różnych obliczach przemocy. Kino kocha outsiderów i hołubi wszelką inność. Odwrotnie, niż społeczeństwo, które inność postrzega jako zagrożenie, a od outsiderów domaga się, często brutalnie, dostosowania do ciasnych norm.

Filmy prezentowane w cyklu pokazują zarówno mechanizmy, przy pomocy których społeczeństwo wywiera presję, jak i bohaterów, którzy nie chcą pozwolić, by przycięto ich do formatu. Fakt, że „tak robią inni”, nie daje odpowiedzi na wszystkie pytania i niepokoje.

Emisję każdego filmu poprzedzi spotkanie z gościem, prowadzone przez Annę Laszuk, dziennikarkę radia TOK FM. Premiera w czwartki, 2, 9 i 16 grudnia, o 20:10


konsola
Strony:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30