Całościowy program V-Day - zapraszamy!

2015-02-03 (Aktualności)

 V-day to nasz głos w międzynarodowych działaniach na rzecz zwalczania przemocy wobec kobiet i innych grup doświadczających dyskryminacji, wykluczenia czy marginalizacji. Projekt wpisuje się w ogólnoświatową kampanię V-Day, której celem jest finansowe wsparcie organizacji antydyskryminacyjnych, budowanie solidarności pomiędzy aktywistkami / aktywistami, empowerment grup działających na rzecz osób wykluczonych oraz zachęcanie do aktywnych postaw.

Poznański V-Day to ponadto próba stworzenia bezpieczniejszej przestrzeni dla osób, które pozostają na uboczu życia społecznego - ze względu na płeć, pochodzenie etniczne, orientację seksualną czy pozycję ekonomiczną.

Zobacz program!

konsola


One Billion Rising - zatańcz z nami przeciw przemocy!

2015-02-03 (Aktualności)

14 lutego po raz kolejny cały świat zatańczy przeciwko przemocy wobec kobiet. Zatańczy również Poznań jako jedno z 42 miast w Polsce! Zapraszamy serdecznie wszystkich, bez względu na płeć, wiek, poziom sprawności, przyjdźcie zatańczyć z nami albo po prostu wesprzyjcie nas swoją obecnością! Zatańczymy w centrum Poznania a wydarzenie sfilmuje fantastyczna ekipa Poznań Poznan, I Love You.
Nasza akcja jest częścią Międzynarodowej Kampanii Społecznej One Billion Rising, która ma na celu zwrócenie uwagi na dramat miliarda dziewczynek i kobiet doświadczających różnych form przemocy każdego dnia.

UWAGA!!! Ostatnia próba odbędzie się w niedzielę 8 lutego o godz. 17.00 w sali UAM, ul. Młyńska 15. Przybywajcie licznie na próbę generalną, nawet jeśli nie znacie układu, można się go szybko nauczyć.


konsolaImpreza benefitowa na V-day

2015-01-28 (Aktualności)

Na ten jeden wieczór wraz z HYENAZ i CHER zajmiemy wyjątkową przestrzeń "z pogranicza", w której sztuka będzie muzycznie i wizualnie pociągająca.
Dla Poznania to też noc zaangażowania - impreza jest jednocześnie benefitem na V-day: Dni Wykluczonych Ciał (https://www.facebook.com/vdaypoznan).
Link do wydarzenia na FB: www.facebook.com/events
Czas: 31.01 o 22:00. Miejsce: V-Club.
Zapraszamy!

konsola


Samo się nie zrobi! Zorganizuj z nami Manifę 2015.

2015-01-16 (Aktualności)

Jak co roku zapraszamy do wspólnego działania i uczynienia 8 marca dniem przypomnienia, że jeszcze wiele musi się zmienić by był to czas świętowania.

Jeśli rozumiesz dlaczego twierdzimy, że nadal nie mamy co świętować, masz dość dyskryminacji i łamania praw kobiet (nie tylko w Polsce), jeśli czujesz, że to już czas, aby się zaangażować i zacząć działać, by nadeszła zmiana – przyjdź na spotkanie organizacyjne tegorocznych wydarzeń/Manify na 8 Marca w Poznaniu!

konsolaWydarzenia w ramach V-Day Poznań

2015-01-15 (Aktualności)

W Poznaniu przemówią waginy - “Monologi Waginy” Eve Ensler ponownie na poznańskiej scenie!

Stowarzyszenie Kobiet Konsola po raz kolejny organizuje w Poznaniu wydarzenia wpisane w ogólnoświatowy ruch V-Day. Festiwal o rozszerzonym tytule: Dni Wykluczonych Ciał, zaplanowany jest na walentynkowy weekend lutego (13-15.02.2015), a na jego pełną realizację prowadzona jest zbiórka pieniędzy poprzez crowdfundingowy portal PolakPotrafi.pl
http://polakpotrafi.pl/projekt/v-day


konsola


Wydarzenia w ramach V-Day Poznań

2015-01-15 (Aktualności)

W Poznaniu przemówią waginy - “Monologi Waginy” Eve Ensler ponownie na poznańskiej scenie!

Stowarzyszenie Kobiet Konsola po raz kolejny organizuje w Poznaniu wydarzenia wpisane w ogólnoświatowy ruch V-Day. Festiwal o rozszerzonym tytule: Dni Wykluczonych Ciał, zaplanowany jest na walentynkowy weekend lutego (13-15.02.2015), a na jego pełną realizację prowadzona jest zbiórka pieniędzy poprzez crowdfundingowy portal PolakPotrafi.pl
http://polakpotrafi.pl/projekt/v-day


konsolaPokaz filmu "Solidarność według kobiet"

2015-01-08 (Aktualności)

Zapraszamy na współorganizowany przez Konsolę specjalny pokaz filmu „Solidarność według kobiet” z udziałem twórców/twórczyń i bohaterek filmu. Miejsce: Kino Muza. Czas: 17.01, godz.16:00
Gośćmi pokazu będą: Piotr Śliwowski i Marta Dzido oraz bohaterka filmu Ewa Zydorek. Spotkanie poprowadzi Aleksandra Sołtysiak-Łuczak ze Stowarzyszenia Kobiet Konsola.

Pełnometrażowy film dokumentalny Solidarność według kobiet opowiada historię kilkunastu odważnych Polek, których mądrość, determinacja i zaangażowanie w opozycję lat 80. wpłynęły na zmianę realiów politycznych w Polsce.
Link do wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events

konsola


Casting do "Monologów waginy"

2015-01-07 (Aktualności)

Szukamy aktorek-amatorek, kobiet w każdym wieku do spektaklu "Monologi waginy".
Czekamy na Ciebie 14 i 15 stycznia o godzinie 19:00 w miejscu Warsztaty Agaty przy ul. Lodowej 6/1 w Poznaniu.
Link do wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events 

„To, w jaki sposób dana kultura odnosi się do waginy – z szacunkiem, czy brakiem szacunku, z czułością czy z niechęcią – stanowi metaforę traktowania kobiet w danym miejscu i czasie." Naomi Wolf „Wagina. Nowa biografia”


konsolaWesprzyj V-Day Dni Wykluczonych Ciał

2014-12-22 (Aktualności)

Po raz kolejny, w połowie lutego, chcemy zorganizować w Poznaniu V-Day. Tym razem pod nieco rozszerzoną nazwą: Dni Wykluczonych Ciał. Cykl warsztatów, spotkań, wystaw, debat zostanie zwieńczony sztuką Monologi Waginy Eve Ensler.
Ale żeby do tego wszystkiego mogło dojść potrzebujemy Waszego wsparcia!
Możecie to zrobić przez portal PolakPotrafi.pl, gdzie znajdziecie również więcej informacji o projekcie: http://polakpotrafi.pl/projekt/v-day

konsola


Happening na 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć

2014-11-20 (Aktualności)

Zapraszamy na happening, który odbędzie się w ramach 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć.

Miejsce: Plac Wolności w Poznaniu. Czas: 28 listopada, godz. 18:30.

25 listopada rozpoczyna się Kampania 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć – międzynarodowa akcja zainicjowana w 1991 r. przez Women's Global Leadership Institute.konsola
Strony:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30