Dołącz do nas i zaangażuj się w 16 Dni!

2014-11-04 (Aktualności)

Poszukujemy wolontariuszek i wolontariuszy chcących wziąć udział w happeningu, który odbędzie się w ramach najbliższych 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć. Potrzebujemy zarówno osób do występu, jak i do pomocy przy organizowaniu happeningu.

Jeśli chcesz w tym roku aktywnie włączyć się w organizowanie wydarzeń przeciw przemocy, wziąć udział w happeningu lub wesprzeć nas w inny sposób, napisz: info@konsola.org.pl

Kampania 16 Dni odbywa się (jak co roku) między 25 listopada, Międzynarodowym Dniem Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet, a 10 grudnia, Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka, aby symbolicznie podkreślić związek między przemocą wobec kobiet a łamaniem praw człowieka.

konsola


Wielkopolska Kampania Informacyjna na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

2014-11-03 (Aktualności)

W związku z prowadzoną przez Fundację Poznańskie Centrum Profilaktyki Społecznej we współpracy ze Stowarzyszeniem Kobiet Konsola "Wielkopolską Kampanią Informacyjną na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie" współfinansowaną przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego polecamy portal www.przemoc.edu.pl.

Na stronie można znaleźć informacje dla osób doznających przemocy oraz dla świadków przemocy, a także wiadomości o programach dla osób stosujących przemoc.

Potrzebne informacje można również otrzymać dzwoniąc 7 dni w tygodniu od 8:00 do 16:00 pod numer: 53 7 52 00 00.


konsola2014-09-03 (Aktualności)

 "Mama wciąż zmęczona, biedna, dużo pracowała. Raz bardzo zawzięła się do układania klocków lego, trudno ją było przywołać na obiad. Ale mama pokazała świat, otworzyła okna i drzwi, wypasała po górach. Mama otworzyła umysł". Tak w 2003 roku napisała Iza Kowalczyk o swojej mamie w książce "W poszukiwaniu małej dziewczynki".

Ze smutkiem przyjęłyśmy informację o śmierci Pani Małgorzaty Pikosz - Mamy Izy Kowalczyk (założycielki Stowarzyszenia Kobiet Konsola) oraz naszej pierwszej księgowej.
Izie oraz jej rodzinie składamy wyrazy współczucia.

Członkinie Stowarzyszenia Kobiet KONSOLA

konsola


Wielkopolska Kampania Informacyjna na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

2014-08-07 (Aktualności)

W związku z prowadzoną przez Fundację Poznańskie Centrum Profilaktyki Społecznej we współpracy ze Stowarzyszeniem Kobiet Konsola "Wielkopolską Kampanią Informacyjną na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie" współfinansowaną przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego polecamy portal www.przemoc.edu.pl.

Na stronie można znaleźć informacje dla osób doznających przemocy oraz dla świadków przemocy, a także wiadomości o programach dla osób stosujących przemoc.

Potrzebne informacje można również otrzymać dzwoniąc 7 dni w tygodniu od 8:00 do 16:00 pod numer: 53 7 52 00 00.

konsolaZapraszamy na spotkanie z okazji Dnia Ojca!

2014-06-18 (Aktualności)

Z okazji Dnia Ojca zapraszamy 23.06 o godz. 18:00 do Głośnej na spotkanie z ojcami, dla których tacierzyństwo jest integralną częścią życia.
Opowiedzą między innymi o tym, jak to jest być tatą swoich oraz przysposobionych dzieci, w jaki sposób doświadczają ojcostwa na co dzień i w sytuacjach wyjątkowych oraz dlaczego fajnie jest być świadomym, zaangażowanym tatą.

Spotkanie ma charakter otwarty, zachęcamy do udziału w nim wszystkich a szczególnie ojców, którzy chcieliby podyskutować o tym, jakie jest współczesne tacierzyństwo.konsola


"Ogień Safony" - projekcja filmu i spotkanie z reżyserką

2014-06-04 (Aktualności)

Stowarzyszenie Kobiet KONSOLA we współpracy z Dominiką Ferens zaprasza na projekcję filmu dokumentalnego OGIEŃ SAFONY (‘Sappho’s Fire’, 2011) oraz dyskusję z jego reżyserką, Alexią Kosmider.

Spotkanie odbędzie się 11 czerwca (środa) o godz. 17:30 w Kolektywie 1a przy ul. św. Wojciech 1a. 

konsolaZapraszamy na wydarzenia na Dzień Matki!

2014-05-16 (Aktualności)

26 maja, czyli w Dzień Matki, rozpoczynamy cykl kilku wydarzeń w ramach których chcemy porozmawiać z różnymi matkami o ich doświadczeniach, historiach i szeroko o macierzyństwie.

Zapraszamy na spotkania z ekomatkami, matkami dzieci z in vitro, parą lesbijek wychowujących córkę, a także warsztaty dla matek z mastermindingu oraz tzw. "okrągły stół matek", czyli spotkanie wielu mam, które chcą porozmawiać o sytuacji matek w Polsce.

Szczegółowy program znajdziecie poniżej oraz na naszym fanpage'u.

konsola


Regał feministyczny - "Rewolty"

2014-05-07 (Aktualności)

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Regał feministyczny", na którym powrócimy do książki "Teorie wywrotowe. Antologia przekładów" pod redakcją Agnieszki Gajewskiej.
Tym razem będziemy rozmawiać o części II zatytułowanej "Rewolty", a gościnią spotkania będzie dr Joanna Bednarek - autorka wprowadzenia oraz tłumaczka tekstów zawartych w tym fragmencie książki:
"Manifest gatunków stowarzyszonych" Donna Harawy,
"Zwierzęcy transseksualizm" Myra J. Hird,
"Etyka stawania-się-niewykrywalnym" Rosi Braidotti,
"Posthumanistyczna performatywność: ku zrozumieniu, jak materia zaczyna mieć znaczenie" Karen Barad.
Spotkanie odbędzie się 19 maja o 19:00 w Głośnej.


konsolaSpotkanie z Beatą Kozak

2014-04-04 (Aktualności)

Zapraszamy na spotkanie z Beatą Kozak, od 15 lat redaktorką naczelną Zadry – jedynego w Polsce pisma feministycznego.
Gościni opowie o pracy w najdłużej wydawanym feministycznym kwartalniku w Polsce, o problemach związanych z wydawaniem niezależnego czasopisma oraz o misji Zadry.
Zadra ukazuje się regularnie od 1999 roku, podejmuje tematy związane z szeroko rozumianymi prawami kobiet. W roku 2000 Beata Kozak jako redaktorka naczelna Zadry nominowana była do 'Paszportów Polityki".

Spotkanie odbędzie się 10.04 o godz 19.00 w Świetlicy Cafe przy ul. Krakowskiej 9a.


konsola


Latający Regał Feministyczny - "Pochodzenie kobiety"

2014-03-28 (Aktualności)

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Regał feministyczny", które odbędzie się 13 kwietnia o 17:00. Uwaga, tym razem regał jest "latający", ponieważ zmieniamy lokalizację na Anarchistyczny Klub/Księgarnię Zemsta (ul. Fredry 5/3a).

Będziemy rozmawiać o książce Elaine Morgan "Pochodzenie kobiety" z gościnią spotkania - Małgorzatą Danicką-Kosut - tłumaczką książki.

"Wydana po raz pierwszy w 1972 roku, książka Elaine Morgan "Pochodzenie kobiety" jest dziś zarówno pozycją klasyczną, jak nieledwie zapomnianą. W swoim czasie wywołała skandal na miarę pracy Darwina.


konsola
Strony:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30