Pobierz podręcznik i ulotkę Kampanii 16 Dni!

2013-10-01 (Aktualności)

Jeśli planujesz zorganizowanie wydarzenia w ramach kampanii „16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć” lub po prostu chcesz wiedzieć więcej o przemocy domowej – pobierz przygotowane przez nas bezpłatne materiały informacyjne! Możesz je zapisać na swoim komputerze lub wydrukować, rozsyłać w wersji elektronicznej lub roznieść do miejsc w których według Ciebie powinny się znaleźć.

Pobierz ulotkę (czarno-białą lub kolorową), która informuje czym jest przemoc i jak jej przeciwdziałać oraz gdzie się zgłosić po pomoc.

Pobierz ulotkę o szacunku w relacjach.

Pobierz listę organizacji
z Wielkopolski wspierających osoby doświadczające przemocy.

Pobierz podręcznik w którym znajdziesz m.in. informacje na temat przemocy domowej, fakty i mity o relacjach, jak zorganizować wydarzenie w ramach kampanii "16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć", obszerny spis filmów i książek dotyczących przemocy.

Materiały powstały w ramach projektu „Wielkopolska Kampania 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.


konsola


Wszystkie miejsca na warsztaty WenDo zarezerwowane!

2013-09-03 (Aktualności)

Liczba zgłoszeń na warsztaty WenDo przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Oficjalnie ogłaszamy, że wszystkie miejsca są już zarezerwowane. Osoby, które wysłały do nas zgłoszenie dostały już wiadomość z informacją, czy będą mogły wziąć udział w zajęciach.

Mamy nadzieję, że to nie ostatnie WenDo organizowane przez Konsolę w Poznaniu i że będzie jeszcze szansa, aby zaprosić osoby, którym nie udało się zapisać. Duża liczba zgłoszeń będzie dla nas motywacją, aby jak najszybciej o to zadbać.

Polecamy stronę www.wendo.org.pl/news.php, na której możecie sprawdzać gdzie i kiedy będą się odbywały warsztaty WenDo w ramach innych wydarzeń w całej Polsce.


konsolaZapisz się na bezpłatne warsztaty WenDo!

2013-09-01 (Aktualności)

Rozpoczynamy nabór na bezpłatne warsztaty samoobrony i asertywności dla kobiet WenDo, które odbędą się 26-27 października w Poznaniu.

WenDo jako metoda samoobrony psychicznej uczy skutecznych metod komunikowania się i wyrażania własnych potrzeb, emocji, zdania. Umiejętności zdobyte na WenDo są przydatne zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. WenDo uczy jak w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu przestać czuć się bezradną i bezbronną. Uczy także, jak reagować na przemoc. Wzmacnia poczucie pewności siebie i poczucie własnej wartości. Pomaga rozwiązywać konflikty, przełamać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd. WenDo wychodzi z założenia, że nikt nie ma prawa naruszać naszych granic (to znaczy naruszać naszego poczucia bezpieczeństwa, swobody i prawa do podejmowania własnych decyzji, czy po prostu czucia się dobrze w danej sytuacji). Poznając swoje własne granice, uczymy się także szanować granice innych ludzi.konsola


Cykl szkoleń zakończony!

2013-08-28 (Aktualności)

W poprzedni weekend (24-25.08) odbyły się ostatnie już warsztaty z cyklu trzech szkoleń przygotowujących do zorganizowania wydarzenia w ramach kampanii 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć. Zajęcia dotyczyły wolontariatu i aktywności lokalnej i zostały przeprowadzone przez Annę Kamińską, trenerkę z wieloletnim doświadczeniem. Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w warsztatach i trzymamy kciuki za zorganizowanie własnych wydarzeń.

Szkolenia w ramach projektu realizowanego przez Konsolę odbyły się w CK Zamek. Serdecznie dziękujemy wegańskiemu cateringowi Ciuchy i Ciacha za przepyszne lunche!

Nadal przypominamy jednak, że jeśli nie udało się Wam dostać na szkolenia, nie zmienia to faktu, że nadal możecie zorganizować Kampanię 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć w swojej miejscowości! To ważne, aby nie podejmować temat przemocy domowej.konsolaNasze stanowisko w sprawie likwidacji Galerii Miejskiej Arsenał

2013-08-19 (Aktualności)

Stowarzyszenie Kobiet Konsola wyraża sprzeciw wobec planów likwidacji Galerii Miejskiej Arsenał.

Arsenał to jedyna w mieście publiczna instytucja kultury poświęcona sztuce współczesnej oraz jedyna miejska galeria, która wspiera sztukę kobiet. Przekazanie zadań realizowanych przez Arsenał organizacji pozarządowej zaburzy ciągłość dotychczasowej działalności Galerii. Specyfika pracy organizacji pozarządowych polega na działaniu od projektu do projektu, a realizowane przez nie przedsięwzięcia często są podyktowane tematyką konkursów, co kłóci się z charakterem działania instytucji kulturalnej.

W Strategii Rozwoju Miasta Poznania 2030 czytamy, iż celem strategicznym jest zwiększenie roli miasta jako ośrodka wiedzy, kultury, turystyki i sportu. Według tego dokumentu, Miasto Poznań aspiruje do rangi metropolii oraz Europejskiej Stolicy Kultury. Nie wyobrażamy sobie Miasta Kultury bez sztuki współczesnej, bez sztuki kobiet.

konsola


Odbyły się już drugie warsztaty!

2013-08-12 (Aktualności)

Za nami już drugie z cyklu trzech warsztatów przygotowujących do Wielkopolskiej Kampanii 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć. Tym razem zajęcia dotyczyły przemocy domowej (przemocy w rodzinie) i zostały przeprowadzone przez Annę Kamińską, trenerkę z wieloletnim doświadczeniem. Uczestniczki i uczestnicy przez dwa dni (10-11.08) zdobywały_li wiedzę,która pomoże im przy organizowaniu Kampanii 16 Dni w swoich społecznościach lokalnych. Przed nimi jeszcze szkolenia na temat wolontariatu i aktywności lokalnej (24-25.08).
Dziękujemy za udział w warsztatach i do zobaczenia wkrótce!

Nadal przypominamy jednak, że jeśli nie udało się Wam dostać na szkolenia, nie zmienia to faktu, że nadal możecie zorganizować Kampanię 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć w swojej miejscowości! To ważne, aby nie omijać tematu przemocy domowej.

Szkolenia w ramach projektu realizowanego przez Konsolę odbywają się w CK Zamek.


konsolaPussy Riot i feminizm w Europie Środkowo-Wschodniej

2013-08-05 (Aktualności)

W ramach festiwalu Transatlantyk, 08.08 w Multikinie 51, po projekcji filmu "Pussy Riot. Modlitwa punka" odbędzie się dyskusja o feminizmie w Europie Środkowo-Wschodniej. Polecamy ją tym bardziej, ze będzie prowadzona przez członkinię Konsoli, aktywistkę feministyczną oraz performerkę kłir, Mariannę Szczygielską.
"Film nominowanego do Oscara Mike’a Lernera i ciekawego rosyjskiego twórcy Maxima Pozdrowkina, jest kroniką antyputinowskiego protestu, który wzbudził kontrowersje i odbił się szerokim echem na świecie, a przede wszystkim stał się symbolem walki z opresyjnym reżimem. Reżyserzy starają się pokazać, kim tak naprawdę są członkinie Pussy Riot. Podążają z kamerą za trzema młodymi kobietami, które – zdumione reakcją władzy – za kratami więzienia pozostają gotowe bronić swoich racji. Przeprowadzają rozmowy z osadzonymi w areszcie. Z relacji ich najbliższych i przyjaciół dowiadujemy się, co tak naprawdę doprowadziło je do przemiany z aktywistek w ikony walki o wolność słowa." Więcej na: www.transatlantyk.org.

konsola


Pierwsze szkolenia już za nami!

2013-07-22 (Aktualności)

W ostatni weekend (20-21.07) odbyły się pierwsze warsztaty z cyklu trzech szkoleń przygotowujących do Wielkopolskiej Kampanii 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć. Zajęcia dotyczyły antydyskryminacji i zostały przeprowadzone przez Annę Kamińską, trenerkę z wieloletnim doświadczeniem. Przed nami jeszcze szkolenia na temat przemocy domowej (10-11.08) oraz na temat wolontariatu i aktywności lokalnej (24-25.08). Dziękujemy uczestniczkom i uczestnikom za zaangażowanie w pracę na warsztatach. Już teraz wiemy, że powstaną naprawdę dobre kampanie w całej Wielkopolsce!

Nadal przypominamy jednak, że jeśli nie udało się Wam dostać na szkolenia, nie zmienia to faktu, że nadal możecie zorganizować Kampanię 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć w swojej miejscowości! To ważne, aby nie omijać tematu przemocy domowej.

Szkolenia w ramach projektu realizowanego przez Konsolę odbywają się w CK Zamek.

konsolaZnamy uczestniczki i uczestników szkolenia!

2013-07-11 (Aktualności)

Zakończyłyśmy rekrutację zgłoszeń na szkolenia w ramach Wielkopolskiej Kampanii 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć i już wiemy, kto weźmie w nich udział. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, mogłyśmy zaproponować uczestnictwo w warsztatach jedynie 15 osobom. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przesłane formularze oraz chęć działania i poszerzania swojej wiedzy.

Jeśli nie udało Ci się dostać na szkolenia albo wysłać formularza, nie zmienia to faktu, że nadal możesz zorganizować Kampanię 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze względu na Płeć w swojej miejscowości! Wkrótce na stronie Konsoli zostaną udostępnione pomocne do tego materiały: podręcznik lidera i liderki kampanii oraz ulotki, które będzie można pobrać na swój komputer. Po zaplanowaniu wydarzenia, zgłoś je do naszego kalendarium, co pomoże w jego promocji. Jeśli chcesz działać, a mimo wskazówek zawartych na naszej stronie nie wiesz od czego zacząć, napisz do nas (16dni@konsola.org.pl) – wesprzemy Cię w Twoich lokalnych działaniach!

konsola


Zaproszenie do udziału w badanich

2013-07-08 (Aktualności)

Badania prowadzone są w ramach pracy doktorskiej przygotowywanej w Instytucie Psychologii UAM przez mgr Agnieszkę Izdebską a także są częścią projektu finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Cały projekt uzyskał pozytywną opinię Komisji Etyki ds. Projektów Badawczych Instytutu Psychologii UAM. Tematem i celem badań jest zrozumienie sytuacji kobiet o różnych, zarówno chcianych jak i niechcianych, doświadczeniach seksualnych w okresie dzieciństwa i/lub dorosłości oraz ich związku z cechami osobowości oraz warunkami codziennego życia. Wyniki posłużą do opracowania wytycznych dla programów mających na celu zmniejszanie ryzyka przeżywania niechcianych doświadczeń seksualnych oraz programów pomocy osobom, które takie doświadczenia już miały. Udział w badaniach jest całkowicie anonimowy i częściowo realizowany może być przez Internet. Realizowany projekt dotyczy aktualnie wyłącznie grupy kobiet powyżej 23 roku życia przebywających na stałe lub okresowo w Poznaniu. Szczegóły dotyczące realizowanego projektu znajdziecie na stronie: badanet.amu.edu.pl/ai/

konsola
Strony:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30