Wielkopolski Kongres Kobiet

2013-03-11 (Akcje)

Współorganizowałyśmy Wielkopolski Kongres Kobiet, który rozpoczął się 25.10.2012 w Auli Artis Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. W trakcie 5 paneli plenarnych, ponad 25 panelistek dyskutowało m.in. o kobiecej wizji miast i regionów, przedsiębiorczości i potencjale tkwiącym w różnorodności pracowników i mieszkańców. I Wielkopolski Kongres Kobiet jest organizowany przez cztery różne podmioty, których codzienna działalność koncentruje się czasem na odmiennych sprawach, ale łączy je jedno – wsparcie dla wszelkich działań służących poprawie sytuacji kobiet. Oprócz Konsoli, Kongres współorganizują: Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Klub Kobiet Przedsiębiorczych oraz Wielkopolski Związek Pracodawców. Więcej na: www.wielkopolska.kongreskobiet.pl.


konsola


Discover Football

2013-03-11 (Akcje)

We współpracy ze stowarzyszeniem Fußball und Begegnung zorganizowałyśmy DISCOVER FOOTBALL w Poznaniu, czyli wydarzenia związane z piłką nożną kobiet oraz turniej piłkarski dla kobiet (13-14 czerwca 2012). Od 8 czerwca do 1 lipca 2012 w Polsce i na Ukrainie odbywały się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej mężczyzn. DISCOVER FOOTBALL, jako alternatywa dla tego wydarzenia, wyruszyło w trasę, aby zintegrować kobiety grające w piłkę nożną. Odwiedziły miasta Polski (Poznań, Wrocław, Warszawa) i Ukrainy (Kijów, Lwów), w których odbyły się spotkania mistrzostw, aby w tym samym czasie zorganizować spotkania oraz rozgrywki piłkarskie kobiet.


konsolaChleba zamiast igrzysk

2013-03-11 (Akcje)

Stowarzyszenie Kobiet Konsola było jedną z organizacji, która weszła w skład komitetu organizacyjnego demonstracji "Chleba zamiast igrzysk". 10 czerwca 2012r. w Poznaniu protestowałyśmy/liśmy przeciwko antyspołecznej polityce miasta i państwa, ponieważ nie zgadzamy się z tym, że w całej Polsce obcina się wydatki na realizację podstawowych potrzeb społecznych. Poniżej można przeczytać nasze stanowisko w tej sprawie. Więcej info na www.10czerwca.eu


konsola


Tydzień Waginy w Poznaniu

2013-03-11 (Akcje)

Po raz drugi w Polsce uczestniczyłyśmy w V-Day – kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec kobiet. Polska edycja V-Day 2012 odbywała się w czterech miastach: Warszawie, Elblągu, Pile i Poznaniu. W ramach Tygodnia Waginy odbył się spektakl „Monologi Waginy” oraz wykłady i warsztaty. Program poniżej. Zyski z kampanii V-Day w Poznaniu zostały przekazane Terenowemu Komitetowi Ochrony Praw Dziecka.


konsolaZin na 8 marca - Samo się nie zrobi!

2012-04-17 (Akcje)

Stworzyłyśmy zina na 8 marca 2012 – SAMO SIĘ NIE ZROBI! Teksty napisały członkinie Konsoli oraz dziewczyny i kobiety, które odpowiedziały na zaproszenie do napisania tekstu. Zin w wersji papierowej był dostępny w wielu miejscach w Poznaniu, a w wersji elektronicznej można go przeczytać na naszej stronie.
http://konsola.org.pl/files/zin.CDR.pdf
konsola


V-Day i Monologi Waginy w Poznaniu

2011-02-03 (Akcje)

Konsola organizowała Tydzień Waginy w Poznaniu w ramach kampanii V-Day 2011. Uzyskałyśmy prawo do wystawienia wielokrotnie nagradzanej sztuki teatralnej autorstwa Eve Ensler pod tytułem „Monologi Waginy”.

Fanpage na Facebook'u, TUTAJ!

konsolaZbieranie podpisów pod projektem ustawy o parytetach

2010-05-12 (Akcje)

Przyłączyłyśmy się do ogólnopolskiej akcji zbierania podpisów pod projektem ustawy o parytetach. Udało nam się zebrać przeszło 10 000 podpisów w regionie poznańskim. Na podpisach nie poprzestałyśmy. Nasze członkinie regularnie chodzą i lobbuja na rzecz parytetów u naszych regionalnych posłów i posłanek.


konsola


Alarm ogólny czy pilna kwestia?

2010-05-11 (Akcje)

Tytułowe pytanie to nawiązanie do ostatnich wystaw Sanji Iveković, a zarazem spoiwo dla dwóch wydarzeń zorganizowanych przez nas w Poznaniu: projekcji filmu „Podziemne Państwo Kobiet” oraz wystawy plakatów Sanji Iveković pochodzących z projektu „Dom Kobiet (Okulary)”.


konsolaNo Women No Art

2010-05-08 (Akcje)

Konsola, wraz z Ośrodkiem Rozwoju Osobistego Kobiet Babiląd, Kinem Muza i Galerią Starter brała udział w tworzeniu pierwszej edycji Festiwalu Twórczości Kobiet NO WOMEN NO ART, która odbyła się w dniach od 9 do 17 maja 2008 roku w Poznaniu.


konsola


Konsola i kobiety 50+

2010-05-06 (Akcje)

1 października 2008r., czyli w Międzynarodowy Dzień Ludzi Starszych, zainicjowałyśmy akcję Kobieta 50+. Zachęcałyśmy kobiety 50+ do opisania swoich codziennych problemów, związanych z szukaniem pracy, i nie tylko, oraz do wysłania tych listów do Konsoli.konsola
Strony:  1 2 3