2011-04-28(Aktualności)

30.04.2011
Teatr Wielki w Poznaniu
ul. Fredry 9

Zapraszamy na Dzień Otwarty Teatru organizowany w ramach Roku Kobiet we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Osobistego Kobiet BABILĄD. Wśród wielu atrakcji jakie na Państwa czekają, znajduje się między innymi pokaz kostiumów teatralnych i prezentacja pracowni.

O historii i procesie powstawania peruk, kapeluszy, obuwia… opowie znawca kostiumografii i historii opery, Czesław Pietrzak, a wśród zaproszonych gości nie zabraknie teatralnych mistrzów w swoim fachu – Elżbieta Bogusławska (modystka), Grażyna Tumidaj (szefowa pracowni krawieckiej męskiej), Krystyna Jędryczka (szefowa pracowni krawieckiej damskiej), Kazimierz Mikołajczak (kierownik warsztatu obuwniczego), Ewa Niedźwiedź i Anna Hampelska (pracownia perukarni i charakteryzacji).

Będzie można wziąć udział w sesji zdjęciowej z elementami dekoracji i wykorzystaniem rekwizytów, którą wykona Agnieszka Krupieńczyk. Z kolei osoby ciekawe teatralnego zaplecza będą miały okazję zwiedzić Teatr „od kuchni”.
Pojawią się także dodatkowe atrakcje, takie jak możliwość zbadania skóry w skin barze Dermalogica; słodkości i zdrowa żywność ufundowane przez Terravitę i Organic. Będzie można też zapoznać się z najnowszą ofertą poznańskiej Fashion School.

konsola