2012-02-15(Aktualności)

"W ramach Wyspy Kobiet spotykamy się raz w miesiącu - w trzeci piątek, by tworzyć nasze miejsce i nasz czas! Piątki Kobiet są przeznaczone na wydarzenia, które mają zainspirować do działania, do weryfikacji punktu widzenia, do dobrej rozrywki. Spotkania, koncerty, występy, akceptacja, rewolta, wernisaże, humor, szacunek, party, poezja, otwarte serca, sztuka, gra, warsztaty, równość, zabawa, relaks, literatura, otwarte umysły, film, wyobraźnia, książka, kabaret, śpiew - to słowa klucze do Piątków Kobiet."

Co trzeci piątek miesiąca zapraszamy do Clubu Hallo!Cafe na godzinę 19.00. WSTĘP WOLNY!

W najbliższy piątek (17.02.12) zapraszamy na
NIE WYKLUCZAMY MIŁOŚCI czyli Ewa&Gosia biorą ślub w chmurach - spotkanie z Ewą Tomaszewicz i Małgorzatą RawińskąEwa i Gosia obchodzą właśnie pierwszą rocznicę ślubu w chmurach i powspominają jak to było, zdradzą nam po co ten ślub, czy coś zmienił w ich wspólnym życiu i kto im pomógł w tym przedsięwzięciu. Dziewczyny odpowiedzą również na nasze pytania odnoszące się do związków partnerskich i dotyczące, promowanej przez nie akcji MIŁOŚĆ NIE WYKLUCZA.

Po co to wszystko? - Bohaterki naszego najbliższego Piątku Kobiet same tak odpowiadają:

Dlaczego bierzemy udział w Miłość nie wyklucza? Bo zwraca uwagę na fakt, że w Polsce wciąż istnieje ogromna grupa obywateli drugiej kategorii, która nie ma podstawowych praw. A za takie uważamy prawo do zawarcia związku. Do zapewnienia opieki i zabezpieczenia osoby, którą się kocha i z którą nierzadko spędza się większą część życia. Do szczęścia po prostu.
Wierzymy, że jedynym sposobem na zapewnienie nam równych praw jest nieustanne działanie. Nikt nie zrobi tego za nas, nikt nam nie pomoże, jeżeli my wpierw do niego nie dotrzemy. Każde, nawet najmniejsze zaangażowanie - podpisanie listu protestacyjnego, udział w paradzie - jest ważne i o krok przybliża nas do celu, jakim jest równość. Mamy nadzieję, że przez udział w tej akcji, oprócz pokazania potrzeby wprowadzenia ustawy o związkach partnerskich, uda się nam też zachęcić więcej osób, by walczyły o siebie i o swoje prawa.

Spotkanie z Ewą&Gosią przewidujemy około godziny 20.00 - dziewczyny jadą do nas z Warszawy;-).

A po spotkaniu bawcie się z nami na LOVE Party!

Będzie też można nabyć specjalne badziki przygotowane przez Stowarzyszenie Kobiet Konsola - dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczy na druk zina z okazji 8MARCA

Program przyszłych spotkań:

17.02
Nie wykluczajmy miłości czyli Gosia&Ewa w chmurach
- spotkanie z Ewą Tomaszewicz i Małgorzatą Rawińską

16.03
Marcowanie z Pussy
- rewolta z Pussy Projekt

20.04
Prima kabaret czyli Ze sztambucha Maryji Konopnickiej
- występ Agnieszki Weseli Furji

18.05
Maj dwóch Mam
- spotkanie z Anną Arendt i ...

15.06
I Turniej Piłkarzyków Woman's Cup 2012
- gra

Więcej info na: wyspatylkodlakobiet.blogspot.com

"Piątką Kobiet" matronuje/patronuje medialnie:
Instytut Rozwoju Kultury Alternatywnej IRKA
www.irka.com.plkonsola