2012-03-06(Aktualności)

8.03.2012 o godzinie 18.30 wszyscy, którzy wspierają idee walki o prawa kobiet są zaproszeni na Manifę!
Tegoroczna poznańska Manifa odbędzie się pod hasłem "Walcz z przemocą wobec kobiet". Przemoc domowa i przemoc wobec kobiet w Europie są nadal powszechne. Rada Europy szacuje, że około 25% kobiet doświadczyło przemocy fizycznej, a 10% doznało przemocy seksualnej z użyciem siły. W większości przypadków sprawcą była osoba z najbliższego otoczenia ofiary, najczęściej jej partner lub były partner. Również w Polsce przemoc domowa wobec kobiet jest nadal powszechna. Przynieś ze sobą latarkę, świecę, lub lampę - czas, by rzucić światło na sprawę przemocy domowej! Miejsce: ul. Półwiejska (Stary Marych), organizator: Amnesty International Poznań

Konwencja Rady Europy w sprawie zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej stanowi ważny instrument w walce przeciwko temu zjawisku i przyczyni się do lepszej ochrony ofiar przemocy, a także zwiększy wykrywalność i karanie tego rodzaju przestępstw.
Amnesty International apeluje do władz Polski o niezwłoczne podpisanie i ratyfikację tej Konwencji, jednak Polska nadal tego nie uczyniła, w przeciwieństwie do np. Albanii, Słowacji czy Ukrainy.
Dlatego potrzeba jest Twoja pomoc!konsola