2012-04-03(Aktualności)

Stowarzyszenie Kobiet Konsola zaprasza na „Monologi Waginy” w MDK w Klubie Dragon! Przedstawienie odbywa się w ramach kampanii V-Day, mającej zwrócić uwagę na problem przemocy wobec kobiet. Premiera odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 20:00, a kolejne spektakle 24 i 27 kwietnia.  Zyski z tegorocznej kampanii V-Day Poznań zostaną przekazane Terenowemu Komitetowi Ochrony Praw Dziecka.
Bilety na spektakl „Monologi Waginy” są już dostępne w sprzedaży w Klubie Dragon.
Istnieje także możliwość rezerwacji wejściówek do 17.04. pod adresem v-day@konsola.org.pl, Cena: 10 złPo raz drugi w Polsce mamy okazję uczestniczyć w V-Day - kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec kobiet. V-Day będzie trwał tak długo aż przemoc zostanie zakończona. Polska edycja V-Day 2012 odbywa się w czterech miastach: Warszawie, Elblągu, Pile i Poznaniu.
Z inicjatywy Stowarzyszenia Kobiet Konsola po raz drugi w Poznaniu będzie można zobaczyć „Monologi Waginy”, sztukę, która w sposób zabawny, niekiedy zaś poruszający i wstrząsający, prezentuje złożoność kobiecej seksualności i przemoc, która ma z nią ścisły związek, poruszając tematy stabuizowane i na co dzień pomijane milczeniem.
Spektakl powstał na podstawie scenariusza autorstwa Eve Ensler stworzonego w 1994 roku na podstawie kilkuset wywiadów przeprowadzonych przez autorkę z amerykańskimi kobietami w różnym wieku, różnego pochodzenia etnicznego i społecznego, profesji, orientacji seksualnych. Zgodnie z ideą V-Day odtwórczyniami wszystkich ról będą kobiety, które nie zajmują się profesjonalnie grą aktorską. W ubiegłym roku „Monologi Waginy” cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkanek i mieszkańców naszego miasta.
Premierowe przedstawienie „Monologów Waginy” będzie można zobaczyć w Małym Domu Kultury w Klubie Dragon 20 kwietnia o godzinie 20:00, a kolejne obędą się 24 i 27 kwietnia. Kampania V-Day ma charakter dobroczynny. Zyski z tegorocznej kampanii V-Day Poznań zostaną przekazane Terenowemu Komitetowi Ochrony Praw Dziecka.
Między 20 a 27 kwietnia, w ramach Tygodnia Waginy, będą odbywać się różnego rodzaju wydarzenia artystyczno-kulturalne, których tematem przewodnim będzie kobieca seksualność, którą pragniemy w tym czasie uczcić bez kompleksów i niedomówień.
„Monologi Waginy” to zbiór bezpruderyjnych historii, które są wyzwaniem wobec społecznych tabu dotyczących kobiecej cielesności i seksualności. Sztukę stworzoną na ich podstawie wystawiono w ponad 130 krajach i przetłumaczono na 40 języków. W broadwayowskich adaptacjach spektaklu występowały takie gwiazdy jak Cate
Blanchett, Glenn Close, Kate Winslet, Meryl Streep, Salma Hayek, Jane Fonda, Whoopi Goldberg czy Sinead O’Connor.
V-day został powołany do życia w Walentynki 1998 roku przez autorkę „Monologów” - Eve Ensler wraz z grupą aktywistek. Po tym odbiorze z jakim spotkało się przedstawienie Ensler zrozumiała, że „Monologi Waginy” mogą stać się czymś znacznie więcej niż tylko przedsięwzięciem teatralnym. Misją V-Day jest przeciwdziałanie przemocy (m.in. seksualnej) wobec kobiet na całym świecie zarówno poprzez zwiększanie społecznej świadomości na temat skali przemocy wobec kobiet na świecie za pośrednictwem twórczości artystycznej jak i poprzez gromadzenie środków materialnych na rzecz istniejących organizacji przeciwdziałających przemocy oraz powoływanie do życia nowych przedsięwzięć na rzecz kobiet. Ruch funkcjonuje w ponad 140 krajach na całym świecie i zebrał do tej pory ponad 80 milionów dolarów, dzięki którym ufundowano ponad 15 tysięcy lokalnych programów przeciwdziałania przemocy wobec kobiet oraz schronisk dla ofiar przemocy w takich miejscach jak Demokratyczna Republika Konga, Haiti, Kenia,
Południowa Dakota, Egipt i Irak. W 2011 roku V-Day i Fundacja Panzi przy wsparciu UNICEFu otworzyły w Bukavu w Demokratycznej Republice Konga Miasto Radości (City of Joy) – społeczność kobiet, które doznały przemocy seksualnej, a teraz mogą one uczestniczyć w zajęciach terapeutycznych i edukacyjnych.
Misją V-Day jest urzeczywistnienie wizji świata, w którym kobiety są wolne, bezpieczne i mają szansę na swobodny rozwój. Litera „V” symbolizuje waginę (vagina), Walentynki i zwycięstwo (victory).

konsola