2012-05-29(Aktualności)

DISCOVER FOOTBALL we współpracy ze Stowarzyszeniem Kobiet Konsola 13-14 czerwca 2012 r. zapraszają na wydarzenia związane z piłką nożną kobiet oraz turniej piłkarski dla kobiet. Od 8 czerwca do 1 lipca 2012 r. w Polsce i na Ukrainie odbędą się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej mężczyzn. Ale przecież w piłkę nożną potrafią grać także kobiety! Właśnie dlatego DISCOVER FOOTBALL rusza w trasę. Odwiedzą miasta Polski (Poznań, Wrocław, Warszawa) i Ukrainy (Kijów, Lwów), w których odbędą się spotkania mistrzostw, aby w tym samym czasie zorganizować spotkania oraz rozgrywki piłkarskie kobiet.


Celem projektu jest promocja piłki nożnej kobiet i dziewcząt, umożliwienie wymiany między drużynami z Niemiec, Polski i Ukrainy oraz integracja zawodniczek z sąsiadujących krajów. Z pomocą piłki nożnej DISCOVER FOOTBALL próbuje znosić dzielące ludzi granice i przełamywać istniejące uprzedzenia.

DISCOVER FOOTBALL to nazwa międzynarodowych festiwali piłkarsko-kulturalnych organizowanych przez berlińskie stowarzyszenie Fußball und Begegnung.

13 i 14 czerwca 2012 r. DISCOVER FOOTBALL odwiedzi Poznań.

W programie:

13 czerwca od godz. 11.00 do 17.00 w Sali Balkonowej CK Zamek (ul. św. Marcin 80/82)

Wystawa interaktywna - „Kobiety z Ukrainy, Niemiec i Polski w piłce nożnej i w społeczeństwie”


W objazdowej wystawie DISCOVER FOOTBALL przedstawione zostaną drużyny i projekty związane z piłką nożną kobiet z Niemiec, Polski i Ukrainy. Odwiedzający wystawę będą mogli w ten sposób poznać zawodniczki z krajów sąsiednich i nawiązać kontakty lub zainicjować nowe wspólne projekty.
13 czerwca o godz. 19.00 w Sali Balkonowej CK Zamek (ul. św. Marcin 80/82)

Dyskusja - „Kobieca piłka nożna przejawem równości”

Dyskusja panelowa na temat piłki nożnej kobiet prowadzona będzie przez DISCOVER FOOTBALL. Udział w dyskusji wezmą reprezentantki organizacji kobiecych i grup sportowych, a także piłkarki z Niemiec, które opowiedzą o tym, jakie znaczenie ma dla nich piłka nożna, o problemach, z którymi się borykają oraz o satysfakcji, jaką daje im gra. Celem tego spotkania jest wymiana doświadczeń kobiet z Polski i Niemiec, a także spojrzenie z różnych perspektyw na piłkę nożną kobiet i roli sportu w budowaniu równości społecznej.

14 czerwca od godz. 11.00 do 17.00 - boisko, ul. Piątkowska 80, przy D.S.“Zbyszko“ Poznań

Miniturniej piłki nożnej kobiet
(dla kobiet od lat 18)

Miniturniej piłki nożnej, gdzie polskie drużyny kobiet będą mogły zmierzyć się z zawodniczkami z Niemiec. Zgłoszenia 5-osobowych drużyn lub pojedynczych zawodniczek można dokonać przez wysłanie wypełnionego formularza pod adres: info@discoverfootball.de lub info@konsola.org.pl. Formularz do pobrania tutaj.

Zapraszamy!

Więcej informacji na: www.discoverfootball.de .


konsola