2014-02-07(Aktualności)

14 lutego o 15:00 przy Starym Marychu (ul. Półwiejska) drugi raz w Poznaniu zatańczymy przeciwko przemocy. Załóżcie coś różowego - apaszkę, czapkę, szal, sweter - to nasz znak rozpoznawczy.
One Billion Rising to taniec-protest przeciwko przemocy wobec dziewcząt i kobiet. Akcję zapoczątkowała w 2011 roku Eve Ensler, autorka słynnych „Monologów waginy”, działaczka feministyczna i antyprzemocowa. W ubiegłym roku tańczyło 200 krajów z całego świata w tym Polska w 30 miastach. Także Nazywam się Miliard - One Billion Rising Poznań.

W tym roku polski taniec 14 lutego w ramach akcji One Billion Rising chcemy dedykować prawu dziewczynek i dziewcząt do życia bez przemocy, do życia w szacunku i poczuciu bezpieczeństwa.


 * Z badań wynika, że jedna na cztery-pięć dziewczynek w wieku dojrzewania doświadczyła przemocy fizycznej i seksualnej w intymnym związku z chłopakiem.
* Bycie potencjalną ofiarą słownych i fizycznych zaczepek dotyczących ciała i seksualności ze strony rówieśników to codzienność życia dziewcząt.
* Dziewczęta nie potrafią odróżnić „końskich zalotów” od zagrożenia gwałtem, z powodu poczucia winy i wstydu nie przyznają się do bycia ofiarą.
* Dziewczęta żyją w lęku przed chłopcami i mężczyznami. Boją się ich w szkole, na dyskotekach, w drodze do sklepu, w windzie, w piwnicy, w tunelach, przedziałach pociągów.
* Z badań wynika, że w skali światowej dziewczęta między 15. a 19. rokiem życia stanowią 50 proc. ofiar przemocy seksualnej.
* Statystyki policyjne pokazują, że dziewczęta i kobiety to grupa najbardziej narażona na przemoc, w tym przemoc seksualną.


PRÓBY:
8.02- godz. 18:00 Sala gimnastyczna UAM. Ul. Młyńska 15
9.02- godz. 11:00 Studio Jogi Serdecznik Ul. Grunwaldzka 55 , barak 5 - specjalnie dla rodziców z dziećmi.

Więcej informacji na fanpage'u


konsola