2014-05-16(Aktualności)

26 maja, czyli w Dzień Matki, rozpoczynamy cykl kilku wydarzeń w ramach których chcemy porozmawiać z różnymi matkami o ich doświadczeniach, historiach i szeroko o macierzyństwie.

Zapraszamy na spotkania z ekomatkami, matkami dzieci z in vitro, parą lesbijek wychowujących córkę, a także warsztaty dla matek z mastermindingu oraz tzw. "okrągły stół matek", czyli spotkanie wielu mam, które chcą porozmawiać o sytuacji matek w Polsce.

Szczegółowy program znajdziecie poniżej oraz na naszym fanpage'u.

Stowarzyszenie Kobiet KONSOLA zaprasza na Tydzień Matek.Spotkanie z ekomatkami
26 maja, 18:00, Głośna


Rozpoczynamy spotkaniem z ekomatkami na które zapraszamy wszystkie i wszystkich zastanawiających się, czym jest ekologiczny styl życia. Czy to tylko moda czy sposób na życie? Będziemy rozmawiać o ekopieluchach, ekoszamponach, ekologicznym żywieniu oraz kulinariach z chwastów i zielska. Być może uda nam się poczęstować Was potrawami z pospolitego mlecza lub pokrzywy.

W spotkaniu wezmą udział dwie ekolożki: dr Marta Jermaczek-Sitak i Iwona Sławek.

Marta Jermaczek-Sitak – doktor ekologii, ekofeministka, specjalistka od kwitnących łąk, zajmuje się ochroną przyrody, edukacją ekologiczną i pisaniem. Wybrała życie na wsi, uprawia ogród, hoduje kozę i kury. Jest mamą dwóch synów - Stasia (2010) i Tymka (2013).

Iwona Sławek – ekolożka z zawodu i pasji, pozytywnie zakręcona mama dwójki maluchów: przedszkolaka i prawie dwuletniego Antka z zD, którym od narodzin towarzyszą klimaty ekologiczne. Swoją pasją dzieli się na łamach stworzonego przez siebie ekologicznego serwisu ekotropiciel.pl

Wydarzenie na FBwww.facebook.com/events/
Spotkanie z matkami dzieci z in vitro
27 maja, 18:00, foyer Teatru Nowego w Poznaniu


We wtorek zapraszamy na spotkanie z matkami dzieci z in vitro.
Będziemy rozmawiać o historii mam, które zdecydowały się na in vitro oraz na co kobiety, które myślą o tej metodzie leczenia niepłodności muszą się przygotować. Porozmawiamy o tym, jak zmieniła się sama metoda in vitro i czy obecny system jest wystarczający. Poruszymy również temat podmiotowości dzieci i matek, którą ostatnio próbowano im odebrać.

Naszymi rozmówczyniami będą:

Maria Bąk-Ziółkowska : pierwsza Polka, która została matką dziecka poczętego dzięki procedurze in vitro. Szczęśliwa matka pierwszej Polki poczętej i urodzonej w Rzymie w Policlinico Umberto I. Doświadczenie macierzyństwa po latach leczenia zmieniło jej życie, nadało jemu sens, uwolniło od psychicznego bólu. Pomogło jej powrócić do zawodu, odnaleźć się w projektowaniu architektonicznym, pozwoliło ponownie chwycić za pędzel. Zaciągnięty dług od losu stara się spłacać wspierając tak jak potrafi tych, którzy tego potrzebują.

Agata Nowaczyk-Łokaj – z wykształcenia jest prawniczką, z pasji trenerką improwizacji tanecznych metodą Living Dance Form, członkinią Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii – Polski Teatr Tańca w Poznaniu i pedagożką.
W budowaniu i prowadzeniu zajęć dla dzieci towarzyszy jej zdecydowanie perspektywa Dziecka, podejście związane ze swobodą wyboru, wzajemnym szacunkiem i oparciem w relacji Dziecko-Dorosły. Zajęcia prowadzi z inspiracji wieloma metodami, tworząc z tego autorski program.
Prywatnie – jest rogatą duszą, którą stać na wiele, mamą Wojtka i Kuby, z którymi przetańczyła i pobawiła się już w niejedno.

Agata Heymann – z wykształcenia: pedagożka, z zawodu: handlowczyni, z wyboru: mama. Prywatnie: zbieraczka inspiracji i zapalona działkowiczka, mistrzyni wymyślania i nierealizowania, konkursoholiczka, wciąż szukająca nowych wyzwań i upustu dla genialnych pomysłów pojawiających się niespodziewanie, kreatywna, impulsywna, zaangażowana... Ostatnio całym sercem związana z Ci-Szą.

Wydarzenie na FBwww.facebook.com/events/
Spotkanie warsztatowe - grupa MasterMind
28 maja, 17:00-19:00, CK Zamek
Prowadzenie Inga Bielińska


Zapraszamy serdecznie na spotkanie warsztatowe dla matek.
Spotkanie ma formułę pracy w kręgu, gdzie przy moderowanej dyskusji i dzięki wymianie myśli możliwa jest zmiana perspektyw lub odkrycie innych sposobów myślenia. Spotykając wiele kobiet w grupie, każda z uczestniczek uzyskuje spojrzenie na swój problem z innej perspektywy. Rozwiązania i sugestie oparte na innym doświadczeniu, są zazwyczaj niezauważane. Bez względu czy się ktoś zgadza czy też nie z pomysłami innych, bywa jest to pobudzające. Słowa innych są również ciekawym tematem do przemyśleń i szukania rozwiązań własnych problemów.

Celem spotkania będzie spojrzenie na dobrostan współczesnej mamy. W czasie spotkania porozmawiamy o:
• Byciu asertywną mamą z poczuciem własnej wartości
• Miejscu asertywności w życiu współczesnej kobiety, matki
• Tym, kiedy asertywnym być warto
• Pracy nad własnym poczuciem wartości
• Tym, czym są moje zasoby – czyli co mam w plecaku

Grupa MasterMind (termin stworzony przez Napoleona Hilla) jest definiowana jako: współdziałanie, koordynacja wiedzy oraz wysiłków, czyli pracy dwóch lub większej liczby ludzi, którzy działają wspólnie w celu osiągnięcia zamierzonego celu w duchu harmonii.

Z okazji Dnia Matki zapraszamy mamy do udziału w spotkaniu MasterMindingowym moderowanym przez Ingę Bielińską (systemic coach ®, coach ACC ICF i trener komunikacji bez przemocy).

http://ingabielinska.com/

Udział w warsztat jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o zgłoszenia droga mailową do dnia 25 maja na adres: info@konsola.org.pl
W tytule wiadomości prosimy wpisać: "warsztaty mastermind", a w treści imię i nazwisko oraz numer telefonu.

Wydarzenie na FB: 
https://www.facebook.com/events/
Macierzyństwo lesbijek
29 maja, 18:00, Teatr Ósmego Dnia


Zapraszamy na spotkanie z Eweliną i Martą Marcinkowskimi, parą lesbijek, które wspólnie wychowują córkę.

Historia i doświadczenia naszych gościń będą punktem wyjścia do rozmowy o tym, jak się żyje w Polsce lesbijkom, które wychowują dzieci, jak prawo traktuje takie pary i jaki jest odbiór społeczny macierzyństwa lesbijek. Porozmawiamy o trudnościach z jakimi muszą się mierzyć oraz o możliwościach i perspektywach, jakie mają lesbijki wychowujące dzieci.

Wydarzenie na FBwww.facebook.com/events/
Debata "Okrągły stół matek"
30 maja, 17:00, Centrum Bukowska


Po artykule w Gazecie Wyborczej pt. "Ciąża to nie choroba. Więc nie ma żadnych przywilejów" rozgrzała dyskusja na temat ułatwiania życia kobietom w ciąży. Postanowiłyśmy wykorzystać ten moment zaangażowania i zorganizować spotkanie, aby porozmawiać o tym, co matki chciałyby zmienić w Poznaniu, jakie działania wzmocnić, co je denerwuje, a co cieszy.

Do wzięcia udziału w wydarzeniu zapraszamy wszystkie mamy, które chcą wziąć udział w dyskusji lub poznać punkt widzenia innych mam oraz wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem.
Spotkanie ma formę tzw. "okrągłego stołu", aby podkreślić, że wszystkie doświadczenia, którymi zechcecie się podzielić są równie ważne.

Wydarzenie na FBwww.facebook.com/events/konsola