2014-06-04(Aktualności)

Stowarzyszenie Kobiet KONSOLA we współpracy z Dominiką Ferens zaprasza na projekcję filmu dokumentalnego OGIEŃ SAFONY (‘Sappho’s Fire’, 2011) oraz dyskusję z jego reżyserką, Alexią Kosmider.

Spotkanie odbędzie się 11 czerwca (środa) o godz. 17:30 w Kolektywie 1a przy ul. św. Wojciech 1a. 

Film "Ogień Safony" (2011) jest próbą udokumentowania życia niemal niewidocznej grupy społecznej: starszych kobiet żyjących w związkach z kobietami. Film jest oparty na obszernych wywiadach z kilkudziesięcioma Amerykankami, które wspominają czasy represji i stygmatyzacji, ale również czasy powstawania feministycznych grup podnoszenia świadomości i wspólnot lesbijskich. Bohaterki filmu otwarcie mówią o swoich bardzo różnych doświadczeniach miłości do kobiet, o wielkich przemianach obyczajowych, jakie dokonały się za ich życia, o trudnych relacjach z rodzinami i dziećmi, o starzeniu się i o obawach związanych ze starością. Po premierze na Festiwalu Filmowym w Bostonie Ogień Safony był wyświetlany na wielu festiwalach filmowych w Stanach Zjednoczonych.

Alexia Kosmider uczy teorii seksualności, literatury oraz filmu o tematyce queer w Rhode Island School of Design, USA. Jest też dyrektorką Edukacyjnego Zespołu Filmowego Shifting Visions http://shiftingvisions.com/about_us, który wyprodukował cztery pełnometrażowe filmy dokumentalne pokazywane na wielu festiwalach filmowych w Stanach Zjednoczonych. Premiera jej najnowszego filmu, TransJourney, odbędzie się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Rhode Island w sierpniu 2014. W latach 1999-2000 Alexia Kosmider pracowała we Wrocławiu jako wykładowczyni Komisji Fulbrighta.

Film w języku angielskim, z napisami w j. polskim.
Część dyskusyjna spotkania w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski.

Wstęp wolny.

Grafika: Julie Land, Motion Art

Link do wydarzenia na FB.


konsola