2015-02-03(Aktualności)

14 lutego po raz kolejny cały świat zatańczy przeciwko przemocy wobec kobiet. Zatańczy również Poznań jako jedno z 42 miast w Polsce! Zapraszamy serdecznie wszystkich, bez względu na płeć, wiek, poziom sprawności, przyjdźcie zatańczyć z nami albo po prostu wesprzyjcie nas swoją obecnością! Zatańczymy w centrum Poznania a wydarzenie sfilmuje fantastyczna ekipa Poznań Poznan, I Love You.
Nasza akcja jest częścią Międzynarodowej Kampanii Społecznej One Billion Rising, która ma na celu zwrócenie uwagi na dramat miliarda dziewczynek i kobiet doświadczających różnych form przemocy każdego dnia.

UWAGA!!! Ostatnia próba odbędzie się w niedzielę 8 lutego o godz. 17.00 w sali UAM, ul. Młyńska 15. Przybywajcie licznie na próbę generalną, nawet jeśli nie znacie układu, można się go szybko nauczyć.


W tym roku chcemy zwrócić uwagę na przemoc wobec kobiet z niepełnosprawnościami. Są one trzykrotnie bardziej narażone na przemoc niż kobiety pełnosprawne.
Są szczególnie narażone na przemoc również w miejscach publicznych, na ulicy, w pracy, w domach opieki społecznej, w szpitalach, w szpitalach psychiatrycznych, a więc narażone są na przemoc domową, ale również w szczególności na przemoc instytucjonalną.
Mają utrudniony, a często brak jakiegokolwiek dostępu do pomocy zarówno prawnej, jak i psychologicznej.
Częściej niż inne kobiety podlegają ryzyku przemocy, naruszania ich nietykalności osobistej, znieważania, opuszczenia lub zaniedbywania, znęcania się i wykorzystywania zarówno w środowisku rodzinnym, jak i poza nim.
Pomimo że znajdują się w grupie szczególnie narażonej na przemoc, w tym przemoc domową, nie są traktowane priorytetowo. Rzadziej niż inne ofiary zgłaszają przypadki przemocy domowej.
W życiu kobiet z niepełnosprawnościami przemoc jest nie tylko częstym zjawiskiem, lecz nierzadko bywa wręcz przyczyną ich niepełnosprawności. Blisko 80% kobiet z niepełnosprawnościami pada ofiarą przemocy psychicznej i fizycznej.

WIELKI FINAŁ w Walentynki, zatańczmy wspólnie przeciwko przemocy wobec kobiet!

Link do wydarzenia na Fbwww.facebook.com/events
konsola