2015-10-22(Aktualności)

Stowarzyszenie Kobiet Konsola i Scena dla twardziela zapraszają na wydarzenia w ramach projektu "Scena dla twardziela".

27 listopada, godz. 18.30
Projekcja filmu „Maska twardziela. Przemoc, media i kryzys męskości” reż. Sut Jhally.

28 listopada, godz. 18.00
Premiera spektaklu Teatru Forum dotyczącego kulturowych wzorców męskości i ich wpływu na dyskryminację i przemoc ze względu na płeć a także wydarzenia towarzyszące.
Zapisy na spektakl: www.surveymonkey.com/r/BM5SSWC (do wyczerpania miejsc)

28-29 listopada, 9.00-15.00 w sobotę oraz 10.00-16.00 w niedzielę
Warsztaty dla chłopaków i mężczyzn dotyczące kulturowych wzorców męskości i przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć.
Liczba miejsce ograniczona. Zapisy na warsztaty trwają do 20 listopada: www.surveymonkey.com/r/KBYYSM9 

Link do wydarzenia na FB: www.facebook.com/events 

Spektakl jest efektem półrocznej pracy, powstał na podstawie historii i refleksji, którymi dzieliły_li się uczestniczki_cy zespołu, który spotkał się specjalnie po to, aby tą historię opowiedzieć. "Scena dla twardziela" to historia bohatera, który jak wielu mężczyzn, "atakowany" jest różnymi wzorcami męskości, które niosą ze sobą konkretne konsekwencje dla kobiet znajdujących się w ich zasięgu. Poszukuje siebie, jednak jak w życiu, wybory te nie są łatwe.

Teatr Forum zaciera granicę między sztuką a wypowiedzią społeczną, sceną a widownią, aktorami i widzami. Daje możliwość tworzenia i próbowania "na żywo" rozwiązań trudnych życiowo sytuacji, może budować poczucie sprawczości, angażuje do refleksji, daje możliwość stawienia czoła opresji. Stworzony został przez Augusto Boala, obecnie jako jedna z technik Teatru Opresjonowanych, praktykowany w wielu miejscach na świecie zyskuje popularność także i w Polsce.

Spektaklom towarzyszą także dwudniowe, bezpłatne warsztaty dla chłopaków i mężczyzn dotyczące kulturowych wzorców męskości i przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć. Warsztat wykorzystywał będzie techniki dramowe a jedną z jego części będzie spektakl teatru forum. Zajęcia odbywać się będą w godzinach 9-15 w sobotę oraz 10-16 w niedzielę.
Od uczestników warsztatów oczekujemy uczestnictwa we wszystkich częściach.

Więcej informacji na http://scenadlatwardziela.blogspot.com/ oraz: scenadlatwardziela@gmail.com

Zapraszamy!

---

Wydarzenia w ramach „Sceny dla twardziela” stanowią część programu Kampanii 16 Dni Akcji Przeciw Przemocy Ze Względu Na Płeć w Poznaniu.

Projekt jest realizowany przez Fundację "Phan Bde" w partnerstwie z Fundacją Autonomia.

Współpraca: Uniwersytet Powszechny w Teremiskach, Studenckie Naukowe Koło Twórczej Resocjalizacji działające przy WSNS Pedagogium, Głosy Przeciw Przemocy, Stowarzyszenie Kobiet KONSOLA.

Matronaty, patronaty: Amnesty International, Pełnomocniczka Rząd ds. Równego Traktowania, Fundacja FEMINOTEKA, Stowarzyszenie Inicjatyw Kobiecych, Krytyka Polityczna, Mężczyźni Przeciw Przemocy.

Projekt (działania w Warszawie) finansowany ze środków m.st. Warszawy.
Projekt realizowany w ramach Programu Obywatele dla Demokracji finansowanego ze środków EOG.
konsola