2016-07-13(Aktualności)

Festiwal „WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie” po 4 latach wraca do Poznania! W dniach 25-30 października wspólnie obejrzymy filmy w Nowym Kinie Pałacowym w CK Zamek.

WATCH DOCS to w chwili obecnej jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową.

Pokazom filmowym towarzyszyć będą spotkania i debaty. Ponadto w trakcie trwania festiwalu odbędą się dwa warsztaty filmowe – dotyczący podstawowej wiedzy na temat filmu dokumentalnego dla młodzieży oraz warsztat operatorski, przybliżający specyfikę pracy dokumentalistów dla grupy międzypokoleniowej.

Organizatorką festiwalu w Poznaniu jest Stowarzyszenie Kobiet Konsola, natomiast festiwal co roku odbywa się w Polsce dzięki Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.
Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków z budżetu Miasta Poznania.

Zapraszamy do polubienia i odwiedzania oficjalnego fanpage’a poznańskiej odsłony festiwalu WATCH DOCS, gdzie będziemy informować o szczegółach tego wydarzenia:

facebook.com/WATCH-DOCS-Prawa-człowieka-w-filmie-Poznań 
Organizatorka w Poznaniu:

Organizator w Polsce:Projekt jest współfinansowany ze środków z budżetu Miasta Poznania.

Partnerzy:konsola