2010-11-03(Aktualności)

9 listopada, godz. 19.00
Kawiarnia Republika Róż na Placu Kolegiackim 2 (dolna sala).
Wstęp wolny.

Poetka, prozaiczka, tłumaczka. Przyjaźniły się z nią takie osobowości jak Witkacy czy Tuwim.

O szalonym życiu pisarki Kazimiery Iłłakowiczówny opowie Elżbieta Andrzejewska która opiekuje się mieszkaniem - pracownią Iłłakowiczówny przy ul. Gajowej w Poznaniu.
Zapraszają: Kawiarnia Republika Róż oraz Fundacja Barak Kultury.
Iłła z Gajowej
Salon w Różach


Najbliższe spotkanie Salonu w Różach zostanie poświęcone niebanalnemu życiu Kazimiery Iłłakowiczówny – poetki, prozaiczki i tłumaczki. O kobiecie, która wyprzedziła swoją epokę opowie Elżbieta Andrzejewska - opiekunka mieszkania - pracowni Iłły na ul. Gajowej w Poznaniu. Na spotkanie, które odbędzie się 9 listopada o godz. 19.00 zapraszają organizatorzy Fundacja Barak Kultury oraz kawiarnia Republika Róż.
Kazimiera Iłłakowiczówna to autorka wielu tomów wierszy, powieści, bajek, dramatów. Prawdziwa poliglotka, tłumaczyła m. in. dzieła Tołstoja, Schillera czy Goethego. Swoją osobowością pozyskała takich przyjaciół jak Witkacy i Tuwim. Zaufaniem obdarzył ją sam Piłsudski powierzając jej rolę osobistej sekretarki.

Jej imieniem została nazwana jedna z najbardziej prestiżowych młodoliterackich nagród, która jest przyznawana od 1983 roku. Laureatem tegorocznej nagrody im. Kazimiery Iłłakowiczówny został Waldemar Jocher, autor tomu "Reszta tamtego ciała". Nagroda zostanie wręczona autorowi 3 listopada w Poznaniu w mieszkaniu-pracowni Iłły na ul. Gajowej 4/8. Zapraszamy do odwiedzania tego niezwykłego miejsca w każdy pon. 13-15 i czw. 16-18.

• 9 listopada, godz. 19.00
Iłła z Gajowej. O szalonym życiu pisarki Kazimiery Iłłakowiczówny opowie Elżbieta Andrzejewska która opiekuje się mieszkaniem - pracownią Iłłakowiczówny przy ul. Gajowej w Poznaniu.

Kawiarnia Republika Róż na Placu Kolegiackim 2 (dolna sala). Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Brak konieczności rezerwacji miejsc. Organizatorzy: Fundacja Barak Kultury oraz kawiarnia Republika Róż.
www.barakkultury.pl

Ostatnie spotkanie przed nowym rokiem:
• 23 listopada, godz. 19.00
Sylwia i róże. Spotkanie z Sylwią Chutnik, pisarką, dziennikarką, prezeską Fundacji MaMa poprowadzi Lucyna Marzec z Pracowni Krytyki Feministycznej Instytutu Filologii Polskiej UAM.


konsola