2010-11-23(Aktualności)

Wtorek (23.11), godz. 19
miejsce: kawiarnia Republika Róż


Fundacja Barak Kultury i kawiarnia Republika Róż zapraszają na spotkanie w ramach projektu Salon w Różach – spotkanie z Sylwią Chutnik, zdobywczynią Paszportu Polityki absolwentką Gender Studies, prezeską Fundacji MaMa

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Brak konieczności rezerwacji miejsc.

Zapraszamy!Sylwia i róże
Salon w Różach
W najbliższy wtorek Salon w Różach będzie gościł Sylwię Chutnik – pisarkę, prezeskę Fundacji MaMa, członkinię Porozumienia Kobiet, absolwentkę Gender Studies. Zarówno w swojej literackiej twórczości, jak i w działaniach społecznych przede wszystkim porusza i łączy dwa obszary: kobiecość i miasto. Na spotkanie, które odbędzie się 23 listopada o godz. 19.00 zapraszają organizatorzy: Fundacja Barak Kultury oraz kawiarnia Republika Róż.
W 2009 roku za swoją debiutancką powieść „Kieszonkowy atlas kobiet”, w której bawi się stereotypami i porusza problem wykluczenia kobiet, Sylwia Chutnik została uhonorowana Paszportem Polityki. Założona przez nią Fundacja MaMa ma na celu walkę z dyskryminacją kobiet – matek w społeczeństwie i wspieranie ich w osobistym rozwoju, a także kształtowanie przestrzeni miejskiej przyjaznej dla matek i dzieci. Sylwia Chutnik opracowała również autorską trasę po Warszawie śladami wybitnych kobiet, rzucając inne światło na historię. Jej działania koncentrują się na polepszaniu sytuacji kobiet, angażuje się w zmianę konkretnych realiów.

23 listopada, godz. 19.00
Sylwia i róże. Spotkanie z Sylwią Chutnik, pisarką, dziennikarką, prezeską Fundacji MaMa poprowadzi Lucyna Marzec z Pracowni Krytyki Feministycznej Instytutu Filologii Polskiej UAM.

Kawiarnia Republika Róż na Placu Kolegiackim 2 (dolna sala). Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Brak konieczności rezerwacji miejsc. Organizatorzy: Fundacja Barak Kultury oraz kawiarnia Republika Róż.
www.barakkultury.pl


konsola