2011-01-05(Aktualności)

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu rozpoczyna w styczniu nowy sezon - Rok Kobiet. Przez cały 2011 rok zaprezentuje dziesięć premierowych spektakli operowych, z których każdy opowiadać będzie historię innej bohaterki. Mając świadomość jak duże jest zapotrzebowanie poznańskiego środowiska kobiet na zaktywizowanie i pobudzenie do działania, premierom towarzyszyć będzie cykl debat, spotkań i warsztatów, kierowanych specjalnie do kobiet.

Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie Kobiet Konsola zostało oficjalnym partnerem Roku Kobiet.

Rok Kobiet współtworzyć będą także: Centrum Praw Kobiet, Towarzystwo Amazonki, Festiwal „No women no art”. Podczas dyskusji z udziałem zaproszonych gości będziemy mówić między innymi o tym, jak walczyć z depresją, jak radzić sobie z agresją, ale także jak się rozwijać i jak budować własne poczucie wartości.

Zapraszamy!Podczas Roku Kobiet w Teatrze Wielkim sięgniemy zarówno do opery romantycznej, pokazując świetnie znane publiczności tytuły takie jak Tosca, czy Turandot – mega widowisko plenerowe - ale pojawią się także opery rzadziej goszczące na polskich scenach. Nie zabraknie także całkowitych nowości. Już w lutym na deskach teatru prapremiera Ofelii Prasquala, opery zamówionej przez Teatr u kompozytora. Wśród realizatorów również pojawiać się będą kobiety – „Lady Makbet Mceńskiego Powiatu” wyreżyseruje Barbara Wysocka, „Śpiącą Królewnę” – Zofia Dowjat.

Więcej informacji TUTAJ.


konsola